Соляні лампи користуються на Закарпатті популярністю

11
0

У соляних лампах поєднані краса та користь. Ось чому їх виготовлення приносить прибуток майстру і естетичне задоволення тому, хто їх придбав.

 

Ми дізналися таємниці виготовлення ламп, які корисні при захворюваннях дихальних шляхів від умільця із соляної столиці нашого краю. 
 
Про лікувальні властивості солі не потрібно багато говорити. Це єдиний природний мінерал, без якого людське життя неможливе. Через сіль велися війни, а держави, які контролювали сольові родовища та вели видобуток, були світовими лідерами. Ось чому про сіль у народі залишилося так багато прислів’їв та приказок. Та сіль ще й гарний матеріал з яким легко, якщо вміти, працювати і надавати породі бажаної форми. Останнім часом вироби з різних природних мінералів користуються великим попитом, серед яких соляні лампи, посідають чи не найперше місце. Виготовляють соляні фігурки тварин, рослин, різних предметів та споруд або просто натуральний шматок соляної породи, такі більше цінуються. Кожен з них при увімкненні світиться по-особливому, все залежить від розмірів соляної основи та її породи. Такі лампи не тільки радують око, вони ще й корисні для здоров’я, адже іонізують повітря.
 
Процес виділення іонів відбувається природнім шляхом, тому повітря в кімнаті стає чистішим та свіжішим. Та мало хто задумувався, як виготовляють такі лампи. В Солотвині – соляній столиці нашого краю, виготовлення соляних ламп - давня традиція. Та сьогодні цим займаються одиниці. Один з таких, пан Василь, який навчився цьому ремеслу від батька, а той в свою чергу від свого. Правда, інструменти для роботи сучасні. Все починається з вибору шматка солі для первинної обробки. Зрізів багато не потрібно, треба відчувати, як лежить порода в руці і відрізати тільки зайве. Під час такої роботи пилюка стоїть білою хмарою. Дихати нею не бажано, тому працює умілець тільки 40 хв. Як тільки майстер задоволений виглядом лампи, в її основі вирізається отвір. Наступний крок – це просвердлювання отворів для кріплення. В майстерні, неподалік від робочого місця, ціла купа готових дерев’яних підставок. Всі вони зроблені виключно із дуба або бука.
 
Неподалік на стіні висять приготовані електрокабелі. А в ящиках, на робочому столі, широкий вибір різнокольорових ламп, від галогенних до звичайних. Процес підбору кольору світла специфічний, адже потрібно врахувати багато факторів. Як тільки усе зібране та закріплене, настає черга первинної перевірки на справність – це чи не найважливіший момент, адже всі контакти повинні бути заізольовані, а дерев’яна підставка підігнана під розмір соляної лампи – все з метою безпеки. Для додаткової безпеки та довговічності в лампі просвердлюють ще один отвір на задній стінці – все для того, аби лампа була ефективніша і не тріскалась з часом. Тож милуватись на красу природного мінералу з користю варто, а головне доступно.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також