Солотвино 2016: чергова спроба порятунку чи освоєння коштів?

14
0

Цього тижня на Тячівщину, де колись був солерудник, завітали поважні гості – разом з українськими посадовцями приїхали навіть міжнародні експерти з ЄС.

Дійсно, проблема місцевого солерудника вже давно вийшла за межі обласного рівня, і може стати національною екологічною катастрофою. Якщо коротко, то у Солотвині ціле селище йде під землю разом з колись відомою на увесь світ алергологічною лікарнею.

Водночас, відверто дивує те, що у офіційних повідомленнях знову йдеться про експертні оцінки, рекомендації, поради, плани, проекти і так далі. Хоча ще протягом 2011 року, міністерством МНС разом з експертами уже було пройдено цей шлях.

Тоді проблема Солотвина вирішувалася на рівні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її виїзні засідання проводив особисто тодішній міністр МНС Віктор Балога безпосередньо поблизу проваль. Більше того, тоді ж було виділено перші 100 мільйонів гривень з державного бюджету  на поетапне вирішення проблеми аж до зведення окремого містечка у Тереблі для переселення людей з небезпечної зони. Там також мала бути і нова алергологічна лікарня.

Містечко побудували, навіть урочисто відкрили, сам Вілкул на вертольоті прилітав, але зараз воно мертве, і фактично висить у повітрі. А насправді – недобудоване розвалюється. Тоді кошти дуже вміло освоїли місцеві регіонали та менеджери Януковича.

Але зараз про інше: для чого знову вигадувати колесо? Є масив експертних напрацювань, проектно-кошторисна документація, план дій, який треба лише втілити у життя. Чи може нова влада просто хоче ще раз не менш професійно ніж попередники відмити гроші на біді?

Питання, мабуть, риторичне.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також