Спека як плюс: У сусідній області Саболч-Сатмар-Берег нечуваний врожай кавунів (ФОТО)

6
0

В Угорщині вже давно вирощують кавуни і дині, які користуються попитом навіть за кордоном.

Найбільшим виробником баштанних культур у Європі є Іспанія, де за останні роки зайняті площі складали близько 20 000 га. Вирощують кавуни в Італії, Греції та Туреччині.

Хоча Угорщина знаходиться на північному "кордоні" вирощування баштанних, але теж можуть похвалитися якістю кавунів. 60-70 відсотків з них продають в самій Угорщині, а 30 відсотків експортують до Австрії, Німеччини та Польщі.


Угорський кавун під відкритим небом дозріває спочатку у регіоні Бекеш, потім у Тольні і, нарешті, в області Саболч-Сатмар-Берег.

Цього року фермери очікують на великий урожай, який збиратимуть аж до другої половини вересня. І це не дивлячись на досить холодну весну, тому довелося посадки відкласти на більш пізній період. Але надзвичайно спекотне літо пішло лише на користь - хоач кавуни і дині потребують й вологи.

"Міжряддя я прикривав плівкою, аби захистити коріння саджанців, тому зрошувальна вода не випаровується, а грунт залишається теплим", - ділиться один з фермерів, Йожеф Надь, який займається цією справою 21 рік.

Фермер додав, що сонячна погода останніх тижнів сприяла якості кавунів.

Якщо ціна за кілограм на ринку ще тиждень тому становила від 350 до 400 форинтів, то тепер впала до в середньому до 200-250 форинтів. Закупівельна ціна складає від 70 до 120 форинтів за кг.

Єдина проблема - важко знайти найманих працівників для збору врожаю.

"У період збору ми залучаємо 20-30 людей, але не завжди вдається «зібрати хорошу бригаду». Хоча заробіток непоганий - тисяча форинтів за годину", - каже угорський фермер.

Цього року баштанні культури в Угорщині вирощують приблизно на 3500 гектарах, з яких очікується зібрати 150-160 тис тонн. Середнє споживання кавунів та динь в країні становить 12 кілограмів в рік на одну людину.Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також