Моторне масло застосовується у різних сферах життя. Його використовують у двигунах внутрішнього згоряння в автомобілях, мотоциклах, вантажівках, тракторах та інших транспортних засобах. Також його заливають деякі інші пристрої, такі як газотурбінні двигуни, компресори і насоси.
Масло використовують для змащення, охолодження та захисту деталей двигуна внутрішнього згоряння, тому воно є обов'язковим для його нормальної роботи. Без моторного масла двигун швидко зношуватиметься і вийде з ладу.
Моторне масло повинне відповідати специфікаціям, встановленим виробником двигуна. Також бути досить чистим для подальшого використання. Інакше це може призвести до передчасного зносу двигуна.
Щоб дізнатися, на скільки мастило, що було у використанні, придатне для подальшої експлуатації двигуна, проводиться його спектральний аналіз https://himanaliz.ua/uk/shho-take-spektralniy-analiz-mastila/. Це метод визначення хімічного складу речовини за допомогою аналізу спектра поглинання або випромінювання. Тільки після отримання позитивного результату можна використовувати далі.
Для чого проводиться спектральний аналіз мастила
Цей метод використовується для:
- Діагностики стану мастила. Наприклад, виявлення зносу деталей, перегріву чи забруднення.
- Контролює якість, наприклад, для перевірки відповідності специфікаціям або для виявлення домішок.
- Ідентифікація, тобто визначення його типу чи виробника.
Спектральний аналіз заснований на тому, що різні речовини поглинають або випромінюють електромагнітне випромінювання певних діапазонах частот. При аналізі використовуються ці властивості для визначення хімічного складу масла.
Методи проведення аналізу
Інфрачервоний та ультрафіолетовий спектральний аналіз – це два методи дослідження, засновані на поглинанні або випромінюванні електромагнітного випромінювання. Обидва методи є неінвазивними і можуть бути використані для визначення складу різних речовин, у тому числі мастил.
- Інфрачервоний спектральний аналіз використовує інфрачервоне випромінювання для визначення хімічного складу рідини. Інфрачервоне випромінювання поглинається молекулами речовини залежно від їхнього хімічного складу. Інфрачервоний спектральний аналіз є найпоширенішим методом. Він дозволяє визначати широкий спектр речовин, включаючи складні вуглеводні.
- Ультрафіолетовий аналізвикористовує ультрафіолетове випромінювання для визначення хімічного складу речовини. Він менш чутливим методом, ніж попередній. Однак він може бути використаний для визначення деяких речовин, які не можуть бути визначені інфрачервоним аналізом.
Спектральне дослідження є потужним інструментом, який використовується для різних цілей. Він є неінвазивним методом, який може бути виконаний швидко та з високою точністю.
Використовуйте лише чисту олію для свого двигуна. А як його перевірити, ви знаєте.