Спеціальна комісія розбиралася в Ужгороді із боргами

3
0

із заробітної плати

Нині всі підприємства обласного центру Закарпаття міста Ужгород разом винні своїм працівникам 830 тис. гри. зарплатні. Правда, частина цієї суми — заборгованість 5-річної давності 20 фірм, які вже тоді зникли і розшукати їх годі. Втім, над проблемою різного роду неплатежів регулярно працює комісія з питань забезпечення своєчасної і повної сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат.


Чергове її засідання відбулося у четверг, 30 серпня. На зібрання запросили представників 16 підприємств, що "висять" заробітну плату, відрахування до Пенсійного фонду чи ДПІ.


Найчисленніші суми фігурують по податковому боргу: у ТОВ "Карпатські міжнародні авіалінії" він становить 424 001 грн., у ТОВ "Ізоліровщик" — 349 808, ОКП "Закарпат-теплокомуненерго" — 61 895, ТОВ "Ніка" — 27 399, ПП "Закарпатська колекторська компанія"—7803 грн., і жоден з їх керівників не з`явився на засідання. Була лише бухгалтер ПП "Агровет-України" (борг 23 780 грн.), котрій пояснили: якщо за 60 днів заборгованість не ліквідують, доведеться податківцям продавати майно підприємства. А з 8-ми боржників Пенсійного фонду взагалі не з`явився ніхто.


Що стосується заборгованості по зарплаті, найтяжча ситуація зараз зі ЖРЕРом № 3. Справа не в якійсь надзвичайно великій сумі — йдеться про 53,6 тис. грн., але виплатити їх слід найближчим часом, бо це КП ліквідовується. А гроші взяти фактично нізвідки: як розповів голова ліквідаційної комісії Георгій Марущак, цей ЖРЕР уже створювався як


приречений — надходжень від квартплати з будинків, що він обслуговував, апріорі не вистачало навіть на зарплату працівникам. І все ж джерелом погашення зарплатного боргу є проплата за вже надані послуги (все майно КП оцінили в 32 тис. грн., з яких 29 тисяч — вартість автомобіля). Клієнти 3-го ЖРЕРу розраховуються вкрай неохоче, отож надходжень — мізер. Утім, те, що "капає", зараз іде саме на поступовий розрахунок із працівниками. Але ж після 1 вересня проплата вже належатиме КШЕПу, котрий не є правонаступником ЖРЕРу, просто перебрав його функції. Георгій Дмитрович каже, що без допомоги влади у цьому питанні не обійтися.


Під завісу засідання комісія вирішила попросити сприяння в боротьбі з різного роду боржниками в прокуратури м. Ужгорода і передала відповідні списки її представникові. Біда лиш у тому, що чимало підприємств як юридичну адресу реєструють якісь приватні квартири, а де-факто працюють зовсім в іншому місці. І знайти їх буває важко навіть прокуратурі.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також