Спецслужби США "сидять" на електронній пошті президента Мексики та його міністрів

10
0

Однак, влітку 2013 року, в Мексиці розгорівся скандал, пов'язаний з президентом Кальдероном, який у 2007 році нібито схвалив розміщення шпигунської апаратури США на мексиканській території.

Спецслужби США зламали електронну пошту Феліпе Кальдерона в той час, коли він обіймав посаду президента Мексики. Крім того, атаки зазнали поштові скриньки низки його міністрів, повідомляє німецьке видання Der Spiegel.

Як повідомляє видання з посиланням на матеріали екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, операція із стеження за Кальдероном розпочалася в травні 2010 року і носила кодову назву Flatliquid. Перехоплені повідомлення, за даними видання, стосувалися дипломатичних відносин Мексики, економіки і безпеки країни.

Der Spiegel пише що крім спостереження за президентом, спецслужби США також нібито вели операцію Білий тамаль в 2009 році, спрямовану проти чиновників міністерства громадської безпеки сусідньої країни. Ця операція дозволила американському Агентству національної безпеки (АНБ), зокрема, отримати інформацію про мексиканські наркокартелі.

Дані, отримані Der Spiegel, також відкривають нові деталі про нібито стеження і за чинним мексиканським президентом Енріке Пеньей Ньєто в його перебування кандидатом на посаді глави держави. Так, видання зазначає, що навесні 2012 року США протягом декількох тижнів стежили за мобільними телефонами Пеньі Ньєто і дев'яти його найближчих помічників. У цілому йдеться про тисячі перехоплених повідомлень.

При цьому влітку 2013 року в Мексиці розгорівся скандал, пов'язаний з Кальдероном, який у 2007 році нібито схвалив розміщення шпигунської апаратури США на мексиканській території. За даними видання Excelsior, йшлося про спецтехніку для перехоплення дзвінків і повідомлень в інтернеті з метою боротьби з наркотрафіком і організованою злочинністю.

Як повідомляла раніше бразильська газета O Globo з посиланням на документи, що опинились у розпорядженні редакції, шпигунська мережа США була розгорнута на всій території Латинської Америки, і предметом шпигунства були не тільки військові, а й комерційні таємниці.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також