У неділю та суботу в чинадіївському замку Сент-Міклош битимуться лицарі та танцюватимуть середньовічні танці.
Йосип Бартош – орендар Чинадіївського замку, співорганізатор фестивалю, розповів, що це вже третій фестиваль, організований у замку спільно з ужгородськими клубами історичної реконструкції.
Цьогоріч питання проведення фестивалю,як і багатьох інших масових заходів, стояло під питанням через складні політичні події в Україні.
Так, останнім часом відмінилося багато концертів, туристи перестати приїжджати в Україну. "Але потім ми згадали, що у будь-який час митці були поза політикою, отож фестиваль таки відбудеться",- наголосив пан Бартоша. Отож цьогоріч очікується приїзд людей зі всієї України та більш широкий масштаб дій фестивалю.
Зокрема, кваліфікація бійців цього року підвищиться, адже вони проходили ряд навчань. Крім того буде організовано багато майстер-класів, як от виготовлення ляльки мотанки, кераміка, виготовлення бочок, малювання тощо Львівські та київські клуби проводитимуть ці МК для всіх бажаючих.
Юрій Славік – співорганізатор фестивалю «Срібний Татош» наголосив, що це вже третій міжнародний фестиваль на території Чинадіівського замку, оскільки участь у ньому постійно беруть учасники зі Словаччини та Угорщини. А цими вихідними очікуються також люди з Білорусії та Сербії.
"Цього року ми працювали над концепцією фестивалю значно більше. Так, буде зроблено акцент на якості проведення, зокрема, планується удосконалити саме історичний табір, де будуть розташовані намети з різних епох, країн та народів.
Також буде зроблено акцент на МК. Взагалі ідея у тому, щоб перетворити замок на куточок живої історії. Поки це два-три дні у році, але хотілося б зробити реконструкцію постійною.
Родзинкою Татошу стануть бугурти - масові контактні лицарські бої. Участь у них прийматимуть до 30 чоловік. Людей, за словами пана Славіка, стало більше через анексію Криму, де раніше теж проводилося багато історичних реконструкцій. Саме через це багато реконструкторів та відвідувачів переорієнтуватися на закарпатський "Срібний Татош".
Вистачатиме і танців та співу.
Віталій Ерфан - заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, розповів, що для забезпечення організації заходу було виграно грант. Це досить важливо, адже фестиваль доходів організаторам не приносить. Тим не менше він приводить до Сент-Міклоша людей. Зокрема, цьогоріч фестивалем зацікавилося вже 10 шкіл, які приїдуть цілими автобусами. Та головне - це культурне наповнення фестивалю. За словами пана Бартоша, з самого початку "Срібний Татош" був покликаний привернути увагу саме до культурних традицій та історії Закарпаття і навколишніх країн.
Вхід на фестиваль є платним, але для дітей існують значні знижки.
Так, вартість квитка у перердпродажі - 60 гривень, для дітей віком 7-15 років – 25 гривень.
Вхід для дітей віком до 7 років безкоштовний.
Детальну програму заходу читайте тут.
Мукачево.net