Стан рівнів води у закарпатських річках на сьогодні

9
0

Минулої доби по області відмічалась вдень тепла сонячна погода, вночі пройшли незначні дощі 1-12 мм.

На річках відмічається поступове стійке зниження рівнів води до -0,2-0,5 м на всіх притоках, на  річці Тиса в смт.Вилок зниження рівнів становить -2,1 м (паводкова хвиля просувається по угорській території).

В низинній частині Латориці та Тиси в м.Чоп відбувається підвищення рівня і формування максимального рівня паводку:

- на р.Латориці в м.Чоп  за добу підйом склав +0,36 м, утримується ІІІ ступінь протипаводкового захисту – вода на заплаві в межах міждамбового простору.

-на р.Тисі в м.Чоп за добу підйом склав +1,38 м, досягнуто ІІ ступінь протипаводкового захисту – вихід води на заплаву у міждамбовий простір.

Протягом доби очікується продовження опадів, на притоках та на Верхній Тисі очікується підвищення рівнів води на 0.1-0.4 м.

Очікуваний максимальний рівень р.Тиса – м.Чоп 3 квітня 1160 – 1200 см, утримання води на заплаві у міждамбовому просторі.

В зв’язку з формуванням максимального рівня паводкової хвилі в низинній частині Латориці продовжується перелив заплавної автодороги між селами Тисянка та Мал.Геївці Ужгородського району по довжині 200 м шаром до 30 см, рух автотранспорту припинено -організовано об’їзд.

За рахунок проведених Мукачівським МУВГ попереджувальних заходів (тампонажу шлюза та нарощенню гребеню дамби), а також у зв’язку зі зниженням рівнів,  переливу вод р.Стара в районі с.Зняцево Мукачівського району не відбулося, вода на  автодорогу Київ-Чоп не виходила, але в зв’язку з підйомом рівнів в р.Латориця та можливим підпором р.Стара проведені попереджувальні заходи залишаються актуальними.

На відкачці паводкового стоку працює 21 стаціонарних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. Ще 9 насосних станцій підготовлені до роботи і будуть  поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів. За добу насосними станціями перекачано до 2,3 млн. м3 паводкових вод, з початку паводку перекачано 51,2 млн.м3. Пересувними насосними станціями за паводок перекачано 16800 м3  місцевого стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків. У перед паводковий період проведено звільнення робочого об’єму водосховищ. Зараз відбувається акумуляція паводкового стоку, резерв рівнів до нормального підпертого горизонту (НПГ) становить до 1,0 м. Заакумульовано 13,2 млн.м3  паводкових вод. (Загальний об’єм акумуляції до НПГ 28 млн.м3 ). В зв’язку з поступовим зниженням рівня води у водоприймачах розпочато регулювання рівнів води – відкрито  на 2м3/с водовипуск 1 водосховища.

В міждамбовому просторі р.Латориця утримується понад 60 млн. м3 паводкового стоку. За дамбами р.Латориці  та греблями водосховищ, що перебувають у тривалому підпорі встановлено спостереження.

Всі служби БУВР Тиси та підвідомчих управлінь експлуатації працюють  відповідно до Положення про роботу в період паводків (встановлено цілодобове чергування, згідно схеми оповіщення повідомлено про загрозу розвитку паводкової ситуації), для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

В організації пропуску паводку задіяні 125 працівників водогосподарських організацій, підготовлено 7 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 12 одиниць техніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.

Відповідно Регламентам та Положенням взаємодії по захисту від шкідливої дії вод в басейні р.Тиси із сусідніми державами – Румунією, Угорщиною, Словаччиною розробленим та затвердженим на рівні Уповноважених Урядів повністю забезпечується співпраця та взаємне інформування з сусідніми країнами по питанням безаварійного пропуску паводків на прикордонних ділянках рік і на випадок необхідності взаємної допомоги.

Про надзвичайні ситуації під час повені та вжиті заходи БУВР Тиси буде доповідати Кризовому Центру та  в обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відповідно до діючих положень.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також