Старі автобуси, відсутність графіку, завищена ціна

3
0

Комісія Ужгородської міськради визначила болячки громадського автотранспорту

До рук журналіста «Замку» потрапив повний звіт Тимчасової контрольної комісії з вирішення проблеми пасажирських перевезень в Ужгороді, який минулої п’ятниці на сесії Ужгородської міськради оприлюднив голова комісії Віктор Щадей.

Попри те, що наша газета вже чимало уваги приділила проблемі пасажирських перевезень в обласному центрі, вважаємо, що його мешканці мають право знати основні моменти, які містить цей звіт.

Насамперед, у документі йдеться про конкурс, що відбувся у жовтні 2010 року, на право перевозити пасажирів на певному маршруті міста. За оцінками комісії, його провели в інтересах обмеженої кількості учасників, а 114 автобусів, які працювали у місті раніше, не були включені до списку учасників. Разом із тим, відзначається, що перевізники, які подавали на конкурс нові транспортні засоби, отримавши дозвіл, продовжують надавати послуги на старих «Газелях» та «Фордах». Більше того, на питання, де ці автобуси, власники відповідають, що на ремонті. Як наслідок, транспортні засоби, що на маршрутах, перевантажені, інтервал руху не дотримується.

Щодо вартості проїзду, то комісія встановила наступне: підвищення плати до 2 гривень було необґрунтоване та поспішне, мовляв, прив’язка до підвищення ціни на бензин некоректна, оскільки більшість автобусів їздить на метані.
Також з’ясувалося, що «з моменту підняття ціни за проїзд власниками автобусів встановлені нові «плани-здачі» (прибуток, який водії повинні здавати перевізникам за робочий день). На сьогодні це 350 – 600 – 800 гривень у день (залежно від автобуса)», – зазначено у звіті. Простіше кажучи, саме такі суми чистого прибутку приносить власникові одна маршрутка за день роботи. Відтак члени комісії вважають, що «підвищення ціни за проїзд є нічим іншим, як збільшенням доходу перевізника». Разом із тим, комісія, враховуючи рівень інфляції, вважає найбільш збалансованою ціну в розмірі 1,75 грн.

Окремий розділ у звіті виділили для аналізу роботи Комунального підприємства «Служба пасажирських перевезень». За документом, теперішнє керівництво КП не виконує своїх функцій належним чином, а саме: не контро­люється графік та інтервал руху, нема реакції на скарги щодо неввічливих водіїв тощо. Зрештою, водії самі визнають, що їздять не за графіком, а «кругами», тобто 10 разів туди-назад і все. На думку комісії, теперішній керівник має інші інтереси, ніж громада та міська рада. Відтак радять звільнити керівництво КП й на конкурсній основі призначити нового керманича та його заступника.

Для покращення ситуації з пасажирськими перевезеннями у місті запропоновано:
• скасувати результати конкурсу (або провести додатковий із введенням 50 автобусів із фіксуванням додаткової відповідальності перевізників за порушення умов);
• встановити на автобусах GPS-маячки, які дозволять диспетчерам КП відслідковувати рух транспорту (контролювати, чи всі на маршруті, а також дотримання інтервалів);
• організувати автоматичну телефонну фіксацію скарг пасажирів та забезпечити негайне реагування на скарги.

До звіту комісія додала копію відповіді на звернення В. Щадея до управління державної служби боротьби з економічною злочинністю. УБЕЗ також встановило, що перевізники використовують старі автобуси, порушують періодичність тощо.

Правоохоронці теж відзначили неналежну роботу КП «Служба пасажирських перевезень».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також