Став відомий текст Томосу про автокефалію Православної церкви України

6
0

В документі Вселенський патріархат проголосив, що уся Православна Церква, що знаходиться в межах незалежної України, віднині канонічно автокефальна, незалежна та самоврядована.

Переклад Томосу опублікували журналісти "Української правди" з посиланням на Адміністрацію президента.

Томос "вручений в точнiй і ідентичнiй копії" предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію та президенту України Петру Порошенку "для вічного доказу та постійного представлення".

Згідно з документом, внутрішнє церковне управління, "розглядається, судиться та визначається виключно" предстоятелем ПЦУ і Священним Синодом.

Вселенський патріарх закликав всі помісні Православні церкви світу визнавати згадувати українську церкву під іменем "Святіша Церква України".

Проте, Православна Церква України має визнавати головою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол.

Згідно з томосом, Митрополит Київський і Всієї України, як і Архієреї Найсвятішої Церкви України, обираються відповідно до належних положень божественних і священних Канонів і згідно з відповідними положеннями Статуту церкви, які мають в усьому обов’язково відповідати положенням томосу.

Святіший Синод Православної Церкви України "щороку скликається з архієреїв, запрошуваних почергово за їхнім старшинством, з числа тих, що мають єпархії в географічних межах України". Митрополит Київський зобов'язується брати участь у міжправославних нарадах, які збираються час від часу.

Зазначається також, що Православна Церква України "не може ставити єпископів чи засновувати парафії за межами держави", а вже існуючі відтепер підкоряються Вселенському Престолу.

— Для вирішення значних питань церковного, догматичного та канонічного характеру слід Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України, від імені Священного Синоду своєї Церкви звертатися до нашого Святішого Патріаршого і Вселенського Престолу, прагнучи від нього авторитетної думки та твердого взаєморозуміння, причому права Вселенського Престолу на Екзархат в Україні та священні ставропігії зберігаються неприменшеними, — йдеться також у тексті.


Пропонуємо, Вашій увазі точний переклад із грецької Томосу про автокефалію Православної Церкви України від посла України в Туреччині Андрія Сибіги.

Нагадаємо, що сьогодні в Стамбулі у храмі святого Георгія Патріарх Варфломій за участю предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія та Президента України підписав Томос про Атокефалію ПЦУ.

Вже завтра, під час урочистого богослужіння у Стамбулі, Томос вручать предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Варто відзначити, що представники трьох українських церков різних патріархатів 15 грудня зібралися в Києві для об'єднання в єдину автокефальну Православну Церкву України.

Собор українських єпископів обрав нового предстоятеля, ним став митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), який до цього часу був патріаршим намісником УПЦ КП.

Раніше Mukachevo.net вже повідомляло, що 29 листопада Україна отримала статут єдиної української церкви.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також