
Юнаків виховували та навчали всьому необхідному окремо від дівчат.
У ті часи (кінець ХІХ, початок ХХ століття) багато навчальних закладів Європи відокремлювали хлопців від дівчат для навчання. Місце для такої практики було і в Мукачеві. Школа для дівчат функціонувала в приміщенні теперішньої ЗОШ №20, а от хлопчиків навчали в іншій, не менш гарній та сучасній школі, яка теж була в центрі міста. Зараз тут угорськомовна ЗОШ №3 ім. Ференца Ракоці ІІ.
Але на відміну від школи для дівчаток, тут спочатку був змішаний навчальний заклад. Ще у 1873 році за партами у цьому приміщенні сиділи і хлопці і дівчатка початкових класів, а у 1906-му тут вже навчались виключно хлопчики, яких тоді нараховували 727. Директором школи в ті часи був Габор Шаркань.
Якщо майбутніх леді в школі навчали окрім читання, писання та математики ще й танцювати, вишивати, вести господарські справи, як майбутня дружина. То можемо припустити, що для хлопців відводили більш «чоловічі» заняття. Наприклад, уроки трудового навчання.
Двоповерхова будівля з великими вікнами та оздобленим фасадом тоді стала не тільки навчальним закладом, що давала необхідні знання, а й ще однією окрасою міста Мукачево, якою залишається і до сьогодні.
Принагідно пропонуємо переглянути також нашу історію про школу благородних дівчат у місті над Латорицею.
Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.