31 березня 2011 року у центрі підвищення кваліфікації держслужбовців відбулася зустріч зі студентами вищих навчальних закладів, які готуються пройти стажування за професійною програмою: «Підготовка молоді до роботи в органах виконавчої влади».
Перед аудиторією виступила головний спеціаліст відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Ірина Панкулич.
Студентів цікавили питання про перше робоче місце для молоді, яка отримала вищу освіту, про зміни до наказу про надання дотацій роботодавцям для забезпечення молоді першим робочим місцем.
Не менш важливим була для них інформація про реєстрацію у службі зайнятості випускників вузів, які активно шукають роботу. Відповідно до порядку реєстрації в центрі зайнятості, випускникам вищих навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням і яким відмовлено у прийняті на роботу за місцем призначення, необхідно пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту, а також направлення на роботу і скріплену печаткою замовника довідку про відмову у працевлаштуванні чи довідку про надання можливості самостійного працевлаштування, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996р. № 992. Вищі навчальні заклади примусово зобов’язують випускників, які навчалися за кошти державного бюджету, надавати довідки про працевлаштування. У результаті випускники надають недостовірні дані про власне працевлаштування, а вищі навчальні заклади цю інформацію надають міністерствам та експертним комісіям. Хто винен у тому, що молоді спеціалісти ходять по замкнутому колу?
Було розглянуто питання порядку та умов надання дотацій роботодавцю для забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем. З’ясувалося, що студенти мають дуже поверхове уявлення про можливості служби зайнятості, про соціальні послуги, що вона надає.
Ірина Панкулич розповіла студентам про те, що державна служба зайнятості виконує своє головне завдання, надаючи допомогу громадянам у підвищенні конкурентоспроможності в пошуках роботи. Вона наголосила на тому, держава сприяє працевлаштуванню, а не гарантує його. Праця стає особистою справою кожної людини. Але кожний повинен знати, що робота існує для тих, хто її шукає. У службі зайнятості проводяться семінари для різних категорій населення, основним з яких є семінар із техніки пошуку роботи, на якому учасники навчаться самостійно знаходити джерела, що містять інформацію про наявні вакансії, правильно складати резюме, листи до роботодавців та оголошення про пошук роботи, підготуватися до співбесіди з прадавцем. На допомогу слухачам семінару з техніки пошуку роботи державна служба зайнятості запровадила інноваційний проект – «Органайзер пошуку роботи», що став робочим зошитом слухачів.
Також Ірина Панкулич презентувала інноваційні проекти державної служби зайнятості: профорієнтаційні термінали, ділові щоденники школяра, мобільні швидкісні сервіси «Пошук роботи», «Органайзери». Зустріч завершилася аналізом сучасного ринку праці регіону.
Після зустрічі зі студентами відбулася бесіда за «круглим столом» за участі начальника відділу центру Василя Костюка, заступника директора центру підвищення кваліфікації держслужбовців Маріанни Дудич, начальника відділу територіальної державної інспекції праці Марії Бергер. Було обговорено такі питання: дія закону «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», порядок надання дотацій роботодавцю для забезпечення молоді першим робочим місцем; основні завдання служби зайнятості та послуги, які вона може надати молодим спеціалістам.
Ірина Панкулич виступила з пропозицією організувати студентам зустріч у міському центрі зайнятості, де діти зможуть безпосередньо ознайомитися з інформаційними стендами, поспілкуватися із спеціалістами-консультантами, відвідати сектор самостійного пошуку роботи, скористатися комп’ютером вільного доступу.