Студенти стверджують, що хабарі від них вимагають

11
1

ЗакДУ посів перше місце серед опитаних вишів, котрі найбільш активно борються із явищем корупції

     Регіональний інформаційно-ресурсний центр проекту «Гідна Україна» , що реалізується громадською організацією “Агентство з розвитку приватної ініціативи” у м. Івано-Франківськ, оприлюднив результати соціологічного дослідження серед студентів. Вивчалося питання ставлення молоді до корупції у вищій школі. Дослідження проводилося в рамках антикорупційної ініціативи «Нове покоління обирає…. Протидія корупції у вищій освіті».Основним методом соціологічного дослідження було обрано анкетування, в якому взяли участь 404 студенти та викладачі державних ВНЗ Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода та Чернівців. 

     Як показали результати, переважна більшість респондентів (понад 63%) хоча б раз протягом навчання у ВНЗ стикалася з корупцією. Найбільш поширеними є такі прояви при вступі до вишу, складанні заліків, іспитів та при загрозі відрахування з числа студентів. Хабарі у ВНЗ частіше вимагають, ніж дають добровільно. Біля 56% респондентів, що стикалися з хабарництвом, повідомили, що це робиться на вимогу викладачів або посередників.

     Втім, Закарпатський державний університет посів перше місце серед опитаних вишів, котрі найбільш активно борються із явищем корупції. Серед впроваджених дієвих методів – анонімна скринька довіри, входження членів студентської ради університету до екзаменаційної комісії, робота електронної системи перевірки тестів та ін, повідомила прес-служба ЗакДУ

Коментарі

Б
Батько

В ЗаДУ корупція зашкалює... і "боруться" з нею ось як: при вступній компанії 2007 року від мене прсили 9000 долларів за вступ дитини на юридичний факультет переконуючи що інакше ніхто не поступає. Це виявилося правдою тому що на іспитах за 45 хв. потрібно було відповісти на 60 питань по різних предметах ( меньше 1 хв на питання - це бліц) таку систему впроваджують спеціально щоб реально поступали тільки проплативші.

Читайте також