Студенти УжНУ вчилися у Посла Угорщини

6
0

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Міхаль Баєр, відвідуючи Ужгородський національний університет, прочитав студентам факультету міжнародних відносин лекцію на тему «Сильна Європа. Сильне ЄС. Сильна Україна», в якій йшлося про завдання Угорщини, як головуючої країни в Євросоюзі, відносини ЄС та України, перспективи вступу України до Європейського Союзу.

Міхаль Баєр розповів, що головним кредо ЄС є спільність цінностей та єдності інтересів країн-членів, особливо що стосується ринкових відносин, зважених та узгоджених зовнішньої, фінансової та енергетичної політик, питань роботи Шенгенської зони. Як відзначив пан Посол, ЄС перестав бути суто економічною організацією. Нині одним з пріоритетів співтовариства є побудова гуманного ЄС, де благополуччя людей, взаємна відповідальність держави та громадян повинні бути запорукою успішного розвитку. «Держава повинна обслуговувати громадян, а не царювати над ними», — зазначив Міхаль Баєр.

 Розповідаючи про шлях Угорщини до головування в Європейському Союзі, Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив, що його країна пройшла низку політичних, юридичних та економічних реформ. На такому ж шляху стоїть і Україна, хоча говорити про її вступ до євроспільноти ще передчасно. Втім, переломним моментом у взаємовідносинах з Україною став 2005 рік, період Помаранчевої революції, коли про країну почали говорити, як про справжню європейську державу. «Навіть після зміни президентів, у Європі не відчувають зміни зовнішнього курсу, обраного українцями. Свідченням цього є те, що Україна є стратегічним партнером ЄС, поставлені завдання про асоціацію (глибше і всебічне співробітництво, включно угоду про вільну торгівлю), лібералізацію візового режиму тощо», — наголосив угорський гість.

 Щодо угорсько-українських відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол Міхаль Баєр запевнив, що у стосунках двох держав для Угорщини Україна була і буде сусідом, другом і партнером.

 Студенти ФМВ, спілкуючись з Послом, не оминули увагою питання про надання Угорщиною громадянства закордонним угорцям, які живуть і на Закарпатті. Дипломат відповів, що угорський парламент, приймаючи відповідні закони, не міг дискримінувати жодної людини, якій надається право набуття громадянства, незалежно від країни її проживання. Законодавства сусідніх країн у цьому контексті суперечливі, однак угорська сторона не мала наміру завдати шкоди Україні. «В Європі практика подвійного громадянства досить поширена. Але якщо українська сторона вбачає в цьому питанні загрозу власній безпеці, то її потрібно шукати не з боку Угорщини», — резюмував посадовець.

 Декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак подякував від імені студентів і факультету Міхалю Баєру за цікаву лекцію та приємне спілкування. Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні відповів, що йому особливо приємно зустрітися зі студентами-міжнародниками, адже свого часу він закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин.

 Міхаль Баєр також відвідав та ознайомився з роботою Інформаційного центру НАТО при Ужгородському національному університеті.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також