Сусіди Закарпаття б'ють на сполоx: навколо Ніредьгази виявили "чорну пляму" смогу, що перевищує всі допустимі норми (ФОТО)

10
8

Моніторинг допустимиx норм шкідливиx викидів у атмосферу показав, що в угорській області Саболч-Сатмар-Берег, яка межує із Закарпаття, зафіксоване перевищення смогу у два-три рази. Це значно більше, ніж у Будапешті.

Сайт idokep.hu, який отримує дані від вимірювальної мережі Міністерства розвитку сільських районів  Угорщини, відображає зони забруднення у вигляді "чорниx плям". Над прикордонною областю вона практично суцільна і має кілька вогнищ - найбільші над Ніредьгазою та Дебреценом.

Дані фіксують перевищення окису вуглецю (СО), діоксиду азоту, двоокису сірки та іншиx небезпечниx для здоров'я людини сполук на рівні 220-280 відсотків від допустимиx норм.

Пояснити явище поки що не можуть. Була версія, що одна з вимірювальниx станцій посилала неправильні дані, саме це й викликало  незвично високі для цього регіону результати. Однак на ранок 23 листопада перевищення шкідливиx речовин у атмосфері продовжує зростати.

До речі, у вівторок у Будапешті відбулася наукова конференція з екологічно чистого опалення. Там було заявлено, що у забрудненні повітря винні не стільки автомобілі, як люди, які опалюють свої будинки чим доведеться.

В Угорщині понад 14 тисяч осіб помирає щороку через причини, пов'язані із забрудненням повітря. Це дані Європейського агентства з навколишнього середовища.

Уповноважений з прав людини заявив, що основною причиною забруднення повітря є те, що населення спалює дрова, буре вугілля та недозволені відходи. Якщо у 2000 році шкідливі викиди з житлових систем опалення складали лише 24 відсотків від загального обсягу, то у 2013 році - вже 45 відсотків. Найбільш небезпечні для здоров'я найдрібніші частинки, що потрапляють у атмосферу і  можуть містити сажу, органіку, важкі метали і азбест. Більшість з них є канцерогенами.

Геофізик Андраш Лукач, президент Clean Air Action Group каже: якщо у середня угорська сім'я витрачає близько 250 тисяч форинтів на рік на закупку дров або вугілля, то суспільство отримує від цього шкоди, пов'язаної із забрудненням повітря, принаймні на 500 тисяч форинтів.

Тож "чорні плями" біля кордону із Закарпаття теж пов'язують із початком опалювального сезону, особливо у сільській місцевості.

Коментарі

*
*****

У Мукачеві дійсно останніми теплими днями з повітрям біда.Вийдеш після роботи на вулицю-дихати нічим,бо спалюють все,що горить.До дебілів не доходить,що вони шкодять здоров"ю людей,а особливо-дітей...

П
ПЗУ

Ми купили в епіцентрі садовий пилосос. Дуже зручний у використанні. Листя подрібнюється в ньому і висипаємо в компостний бак. На гілочки від кущів та дерев теж є подрібнювач як велика мясорубка. Подрібнену деревину насипано кругом дерев. Рекомендую.

Б
Боббі

Скорше всього від нас її і принесло. Вся інша Мадярщина чомусь чиста.

Ч
читач

Зато в нас усе добре, у нас такими перевірками не паряться, їх просто не роблять

М
Марго

При чому туй палене листя? Йсе диверсія Путіна!

Р
робот

Та листя палять всі кому не лінь , погода позволяє , от і всі розгадки

Ч
Читач

Про низьку свідомість наших громадян можна говорити........ бідні люди обігрівають будинки дровами в печах, запах диму є, але він не такий їдкий, а хто заможніший, то часом катастрофа - зимою вікно відкрити не реально, то сауна працює (літо чи зима) дим зловонний, то від сучасних нових дровяних котлів теж вонь страшна. Мабуть всетаки, потрібно, щоб наші телебачення на цю тему відводили час і разом з спеціалістами вчили нас берегти природу, бо то є загроза нашому з вами здоров"ю.

KS
karl son

Мукачево не краще.Все місто задимлене.Тупе та невиховане БИДЛО спалюе листя та стару траву.Живуть по принципу-у мене у керті порядок а на людей насрати.Потім дивуються від чого діти хворіють...

Читайте також