Одними з головних принципів соціальної політики служби зайнятості є відкритість послуг, адресність та соціальна справедливість в інтересах кожної людини.
Саме ці та інші принципи покладені в основу Єдиної технології надання соціальних послуг (ЄТНаСП), яка з лютого 2012 року поетапно впроваджується в роботу базових центрів зайнятості Закарпатської області та України загалом. Необхідність впровадження ЄТНаСП викликана серйозними змінами, які відбулися на ринку праці, а саме: поглибився професійний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Крім цього відбулися зміни на законодавчому рівні. Все це повинно відображатися в змісті й порядку здійснення відповідних процедур та операцій при обслуговуванні клієнтів. Такий оновлений підхід сприятиме оптимізації роботи базових центрів зайнятості, підвищенню рівня конкурентоспроможності соціально вразливих категорій незайнятого населення, дасть змогу ефективніше вирішувати проблеми працевлаштування, оперативніше задовольняти потреби роботодавців.
З третього квітня 2012 року Свалявський районний центр зайнятості перейшов на роботу за новими стандартами, які передбачені Єдиною технологією надання соціальних послуг. Методичну допомогу та практичні поради спеціалістам базового центру зайнятості надали члени робочої групи обласного центру зайнятості на чолі з першим заступником Лесею Чиняк. Великий обсяг підготовчих робіт передував цьому переходу. Насамперед було організовано та проведено системні навчання спеціалістів центру зайнятості. На них фахівці ознайомлювалися з перерозподілом функцій, змістом та порядком виконання процедур та операцій, що визначені технологією при обслуговуванні клієнтів служби зайнятості.
Основою нової технології є врахування індивідуальних якостей громадян і особливостей підприємств для позитивного вирішення проблем на ринку праці. З цією метою передбачені зміни в роботі центру зайнятості, згідно з якими спеціалісти з працевлаштування стають особистими консультантами безробітних, а спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями – особистими консультантами роботодавців. Саме така зміна дає можливість підвищити відповідальність спеціалістів за кінцевий результат. Окрім цього, в рамках переходу на роботу за ЄТНаСП, було оновлено та доповнено інформаційне наповнення функціонально-просторових секторів та створено сектор запобігання соціальним ризикам орієнтований на категорію громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, зокрема: осіб з інвалідністю, молодь, дітей–сиріт, сільське населення, жінок, трудових мігрантів.
Нові підходи до обслуговування клієнтів, які втілені в Єдиній технології надання соціальних послуг сприятимуть, з одного боку, активізації власних зусиль шукачів роботи щодо влаштування свого життя, з іншого боку – підвищенню відповідальності спеціалістів центру зайнятості за ефективність вжитих заходів та за кінцеві результати роботи з клієнтами.