Свято 1150-річчя місіонерства Кирила та Мефодія у Мукачеві очолив настоятель УПЦ КП Філарет (ФОТО)

5
5

В черговий раз, центральна площа Мукачева прийняла урочистий молебень за участі високоповажних гостів та керівництва міста, присвячений подвійному релігійному святу: 1150-річчя просвітительської місії святих братів Кирила та Мефодія землями Моравії й Паннонії та 1025-річчя з дня Хрещення Київської Русі.

Вже з самого ранку, не дивлячись на холодну дощову погоду, у ценрі Мукачева лунали церковні пісні та молитви біля пам'ятника двом братам, святим Кирилу та Мефодію з нагоди відзначення 1150-річчя з дня початку християнських місій землями Моравії й Паннонії, до яких колись належала й частина теперішнього Закарпаття. Разом з цим, духовні отці й миряне молились за Україну та її народ, згадуючи ще одну важливу історичну подію - 1025-річчя Хрещення Київської Русі Святим князем Володимиром Великим. 

На урочистому молебні з нагоди свят були присутні й високопоставлені гості, серед яких - Святійший Патріарх Київський і Всієї України, настоятель Української православної церкви Київського патріархату владика Філарет, митрополит Львівський і Сокальський отець Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирил, інші представники духовенства. Делегацію міської влади очолював мер Мукачева Золтан Ленд'єл.

Після урочистого молебню в центрі міста, духовенство та представники міської влади, відправились на літургію до храму Успіння Пресвятої Богородиці, що належить громаді Української православної церкви Київського патріархату.

Кульмінацією святкування стало проведення круглого столу у сесійній залі Мукачівської міської ради, за участі духовенства, керівників міста, працівників ЗМІ та громадськості. На початку, міський голова Золтан Ленд'єл, провів інформативну екскурсію будівлею Ратуші для Патріарха Київського і Всієї України Філарета, де згадав про історію міста, будівлі Ратуші та звернув увагу гостів до копій картин відомого мукачівця Міхая Мункачі. Дуже скоро, круглий стіл перетворився в цікаву наукову конференцію, де духовні настоятелі розповіли про діяльність святих братів Кирила й Мефодія.

Єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирил розповів дуже інформативну історію про вклад двох братів-греків, Кирила та Мефодія, у розвиток не лише старослов'янської писемності, але й побудову першого християнського суспільства. Він зауважив, що місіонерська діяльність двох святих - стала однією з причин об'єднання слов'янських народів у єдину державу.  

Митрополит Львівський і Сокальський отець Димитрій у своїй доповіді відмітив про три істоичні події, які укріпили християнство на етнічних землях України: 860 рік - Аскольдове Хрещення Русі, 863-864 рр. - просвітительські місії Кирила та Мефодія та 988 рік - Хрещення Русі Володимиром Великим.

Сам же Патріарх Філарет акцентував увагу присутніх на автокефалізації православної церкви України та важливості перекладу службової літератури національною мовою. Також, настоятель УПЦ КП відвів декілька речень євроінтеграційним намірам України, рівності серед європейських країн та небезпеці мусульманізації Європи.

Мер Мукачева Золтан Ленд'єл підсумував вищесказане та згадав той час, коли у центрі міста над Латорицею встановлювали пам'ятник двом святим братам Кирилу й Мефодію. Також, він подякував усім присутнім та гостям за те, що зібрались відзначити духовне свято разом.    

Коментарі

Б
Богдан

Щось дуже тихо православна спільнота відсвяткувала таку Визначну подію..., зате коли Мукачівська греко-католицька єпархія проводила святкову Службу Божу в честь святкування 1150-річчя просвітительської місії святих братів Кирила та Мефодія землями в однойменному храмі в Росвигові та пройшла хресною ходою до пам'ятника Святим, цілий шквал нападів на цьому сайті "на уніатів" відбувся, а треба лише порівняти як все відбувалося, рівень святкувань та народна підтримка.

П
прохожий

так це його мерс з номерами 7 7 7?))))

П
прохожий

так це його мерс з номерами 7 7 7?))))

1
123

Підтримую Бімбі.Але слова "народа много" і "люблять туй Філарета" краще писати в лапках.Стаття на сайті намного більша,ніж народу було на площі.Мені дуже цікаво, що який приїзд в Мукачево більше сподобався відлученому від світового Православ"я Філарету - сьогоднійший чи 22 роки тому, коли його як канонічного Екзарха зустрічали тисячі людей?

Б
Бімбі

Народа много було! Повний центр міста! Люблять туй Філарета!

Читайте також