Святий Миколай vs Дід Мороз: кого українці люблять більше (Інфографіка)

28
11

Результати останніх опитувань показали, що українці з більшим нетерпінням чекають на день Святого Миколая та охоче роблять подарунки одне одному від імені чудотворця.

Соціологічна група "Рейтинг" у грудні 2016 року провела дослідження та виявила, що 37% українців вірять в Миколая, а 22% у Діда Мороза. Географія переконань передбачувана – Миколая більше чекають на Західній Україні, а Діда Мороза на Східній.

Водночас, у 64% сімей прийнято дарувати подарунки на Миколая, а якщо у родині є малі діти, то візит Миколая відбудеться з ймовірністю 81%. Знову ж таки, найбільше цінують традиції на Заході, а на Сході менше людей вірять у Святого Миколая.

 

Коментарі

Р
Рехлик

Не знаю ко...?!СантаКлаус,ДiдМороз,вать Йоло Пукi...принic платiжку за газ кожному от 1000гр,бо субсидii у нас не нараховують як про то брешуть мiнiстри по тв автоматично,з каждого дворо господарства,квартири зняти так сумму,для чого откривати заводи,фабрики?!...ви шо не вiрите у дiда мороза?!...я вiрю....даже в оленя Рудольфа!бо так чюдотворити людей можуть лем казковi героi)

ПП
Петя Пятак

до Івана. Іване успокойся, бо вже всі ми туй поняли, що ти є жертвою пропаганди. або аборту? короче, ти, найбідніша жертво, успокойся.

ПП
Петя Пятак

Важко розібратись кить тя п'яні тато з мамов клепали. Но а інші просто знавуть, шо Миколай- то святий, А Дід Мороз - казковий персонаж, з яким приходить Новий рік. То страшна політика, математика, а ще- Дід- комуняка. Клепаним страшно, шо поробиш, хворі.

Т
Тітан

Дегенерати ведуть проти слов"янства психо-історичну війну. Заборонивши Діда Мороза, нашим діточкам скоро нав"яжуть "голубого" Сантаклауса.

О
Оджа

Захід більш релігійний, бо краще зберігся зв'язок із селом. Схід більше урбанізований, там радянська атеїстична культура проникла сильніше. На заході досі активно святкують Різдво, на сході однозначно більше Новий рік. На заході в неділю не прийнято робити важку роботу (гупання-стукання), на сході це нормально.

І
Іван

"Санта Клаус" у дослівному перекладі це і є "Святий Миколай". А от "Дід Мороз" це штучне утворення, продукт пропаганди в колишньому СРСР. Коли йшла кампанія по атеїстичному вихованню, щоб вирвати людей з лав церкви яка вела антирадянську політику, зменшити її вплив у масах. Але просто сказати що Святого Миколая нема то був не варіант, треба було вигадати заміну. Що і було зроблено. Був вигаданий атеїстичний Дід Мороз який ніяким чином не асоціювався з церквою. Зараз йде зворотній процес яки викине це штучне утворення з нашої культури.

Т
толя

Ни може "РУСЬКИЙ МИР" биз ДЕДА МАРОЗА . Ни гонни они биз казочки жити .

Р
Руснак

Брехня і пропаганда! Так само, лукаві льоди звідавуть діточок,ош кого ліпше льобиш няня ци маму!? Даже при Союзі у селах діти чекали- дома Миколая, а в школах,садиках-Діда Мороза!

4
455

Верю только той статистике, которую я сфальсифицировал сам...

S
Saint

Парашенка !!!

J
jbl

Напишу звідки появився Санта Клаус та Дід Мороз. Прообразом Санта-Клауса є загально християнський святий Миколай Чудотворець (Санта - «святий», Клаус - «Микола»), відомий своєю добродійністю - допомогою у вигляді таємних подарунків бідним людям, які мають дітей. Спочатку 6 грудня, в день святого Миколая за церковним календарем, в країнах Європи було прийнято дарувати дітям подарунки від його імені. Однак в період Реформації, коли не схвалювалось шанування святих, в Німеччині і суміжних країнах персонажем, який роздає подарунки, стало немовля Христос, а день їх вручення був перенесений з 6 на 24 грудня. Дід мороз це персонаж старословянскої міфології. Теперішній прообраз діда мороза з внучкою який носить подарунки з'явився 1930 роках. А тепер: Прообразом всього став древній Скандинавський міф про старика. У ті часи були дуже суворі часи. В одному з поселень жив старий який вдівав на себе козячі рога з черепом та їв дітей але вибирав як раз не слухняних. Звісно його потім спалили)

Читайте також