Сьогодні Україна відзначає День соборності

13
0

90-річчя

90 років тому відбулося воз`єднання Української народної республіки і Західно-української народної республіки.



В четвер, 22 січня, Україна святкує 90-річчя злуки Української народної республіки (УНР) і Західно-української народної республіки (ЗУНР).



В Києві з ранку розпочнуться святкові заходи. О 9:00 відбудеться церемонія покладення квітів до пам`ятника українському поету Тарасу Шевченко і політичному діячу Михайлу Грушевському, участь в якій візьме президент Віктор Ющенко та інші керівники держави.



Потім в Київському міському будинку вчителя (де раніше була розташована Центральна Рада) пройдуть урочисті збори з нагоди Дня Соборності.



Після завершення урочистостей глава держави відправиться з робочою поїздкою до Чернігівської області, де в Батурині відвідає Національний історико-культурний заповідник `Гетьманська столиця`.



У столиці ж кияни об`єднають обидва береги Дніпра живим ланцюгом, який виконає гімн України. Весь день на березі ріки стоятиме почесна варта біля інформаційного банера і 30-метрового прапора України.



Нагадаємо, перший `живий ланцюг` в Україні з нагоди проголошення Дня Соборності - `Українська хвиля` - був побудований в січні 1990 року і об`єднав Київ та Львів. У цій акції брали участь понад мільйон людей, які прагнули до власної державності.



Акт злуки (возз`єднання) УНР і ЗУНР був оголошений 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві. На його підставі ЗУНР входила до УНР як західна область УНР. Проте, внаслідок складної міжнародної і внутрішньої ситуації, возз`єднання українських держав не було втілено в життя, їх адміністративні органи продовжували діяти незалежно.



За рік до того, 22 січня 1918 року, Четвертий універсал ЦР проголосив незалежність Української народної республіки.



ЗУНР була створена після того, як 19 жовтня Українська національна рада у Львові проголосила Українську державу на українських етнічних територіях Галичини, Буковини і Закарпаття.



День соборності встановлений у 1999 році указом президента, враховуючи політичне і історичне значення злуки центральних та західних територій України для створення єдиної соборної української держави.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також