Сьогодні в Ужгороді вперше провели операції на серці

22
0

методом стентування коронарних судин

Сьогодні, 26 липня, в Ужгороді вперше трьом пацієнтам було зроблено операції на серці методом стентування коронарних судин. Проводили операції хірурги Закарпатського обласного кардіодиспансеру під головуванням керівника відділу ендоваскулярної хірургії й ангіографії Інституту хірургії й трансплантології АМН України, доктора медичних наук Сергія Фуркала. Як повідомив у коментарі ЗІКу головний лікар закладу Роман Соскида, операції пройшли успішно. Всім хворим проведено відновлення кровотоку (реканалізацію) коронарних судин. Пацієнти почувають себе добре.

Вартість однієї такої операції — від 13 до 25 тисяч гривень залежно від типу стентів та їх кількості, зазначив пан Соскида. З його слів, вони частково профінансовані з обласного бюджету, а частково їх оплатили самі пацієнти. На сьогоднішній день в області є потреба у проведенні від 50 до 100 стентувань на рік. До кінця року планують зробити ще кілька таких операцій, сказав головний лікар кардіодиспансеру. Загалом на обліку в області перебувають 219 тисяч людей з ішемічною хворобою серця. Досі за такою допомогою кардіохірургів закарпатцям доводилося їхати до Львова, Києва або до угорського міста Дебрецен.

Довідка ЗІКу.На сьогоднішній день фахівці-кардіологи в усьому світі визнають, що коронарне стентування є одним з найбільш ефективних методів лікування ішемічної хвороби серця. Стентування або, іншими словами, імплантація стенту – це вживлення у судину серця маленької трубочки (виготовленої з медичної нержавіючої сталі), яка має спеціальну сіткоподібну конструкцію. Ця трубочка носить назву "коронарний стент" або "коронарний ендопротез". Стент надійно закріплюється в ушкодженому місці судини і буде постійно виконувати роль мініатюрного "каркасу" – підтримувати форму судини, зберігати її міцність та прохідність. Стент імплантується у коронарну судину після проведення коронарографії та ангіопластики.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також