28 жовтня, о 4.00 за київським часом на території України скасовується дія «літнього часу» шляхом переведення годинникової стрілки на 1 годину назад.
Режим переведення стрілок застосовується в 110 країнах. Однак, сезонне переведення стрілок скасували Японія, Китай, Сінгапур, Естонія, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Казахстан, Росія.
До слова, передмовою щорічного процесу переведення стрілок послужила ідея Бенджаміна Франкліна про економію енергетичних ресурсів шляхом переведення стрілок годинника. Але в ті часи на пропозицію великого американця зовсім ніхто не прореагував.
Переведення стрілок в цілях економії вперше було застосоване у Великобританії в 1908 році. У США перехід на літній і зимовий час використовується з 1918 року. На територію України така тактика прийшла 16 червня 1930, коли стрілки всіх годинників на території Радянського Союзу були пересунуті на годину вперед - в цілях економії електрики. «Декретний» час проіснував до 1981 року.
З 1981 року в СРСР регулярно вводився літній і зимовий час. До 1996 року зимовий час в Україні вводився в останню неділю вересня. Після цього переведенням стрілок ми були зрівняні з більшістю європейських країн.
Для Закарпаття тема є болючою, адже на території області діє і так званий «місцевий час». Коли на сході країни о 7 ранку вже білий день, більшість Закарпаття вкрита пітьмою.Тому краяни до переходу на зимовий час відносяться з позитивом, адже давно доведено, що організму корисно прокидатися разом із сонячним промінням, а не в суцільній темряві.
Лікарі, стосовно впливу переведення стрілок на організм людини, сперечаються останні кілька десятиліть. Однак більшість стверджує, що для здорової людини це кількаденний дискомфорт. Натомість уважніше пригледітися до свого стану здоров’я радять особам з хронічними захворюваннями.
Кому треба переживати, так це тим, хто ніч з 27 на 28 жовтня проведе у потязі. Залізничники цей день не люблять, тому що абсолютно всім поїздам доводиться стояти на перегонах 1 годину, щоб поїзд прибув на кінцеву станцію вчасно.