Тарифи безпідставні

21
0

Зокрема на житлово-комунальні послуги в Ужгороді

Таку заяву на брифінгу у вівторок зробив голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Дмитро Іванов, повідомив кореспондент Західного інформаційного агентства "Простір".

Ця структура провела вивчення ситуації у житлово-комунальній сфері і з’ясувала, що, наприклад, тарифи на теплопостачання розраховувались за базою не нині існуючих КП «Ужтепло» та КП «Енергетичні системи Ужгорода», а колишнього «Ужгородтеплокомуненерго». Там була, відповідно, інша кількість працівників (до того ж фіксована, а щодо працюючих в «Ужтепло» АМКУ отримує щоразу різні дані), інші витрати на виробництво та подачу тепла.

Крім того, за даними профільного інституту, втрати теплової енергії, виробленої «Ужгородтеплокомуненерго» складали 28,8%, і цей показник затвердила комісія з енергозбереження терміном на рік (до травня 2007), а міськвиконком затвердив їх аж на п’ять років. («Веселенька» цифра – майже третина тепла іде «в нікуди», за це треба платити і міська влада, по суті, встановлює, що найближчі 5 років ситуація не зміниться – Авт.)

Відтак навіть за розрахунками «Ужгородтеплокомуненерго» за даними 2005 року, враховуючи фактично виготовлений обсяг тепла, реалізований, витрачений на власні потреби КП і втрати, невідомо куди поділися 28 тисяч гігакалорій (ГКал). А за нинішніми тарифами в 220 грн. за ГКал, набігає кругленька сума, яку мешканці Ужгорода теж мали б відірвати від сімейного бюджету. В нових тарифах, затверджених мерією, не враховано і те, що площа, яка забезпечується централізованим теплопостачанням, за останній час скоротилася на 200 тисяч кв. м, оскільки люди встановили собі індивідуальне опалення. Голова обласного відділення АМКУ вважає, що тарифи на тепло в Ужгороді абсолютно економічно не обґрунтовані та надумані і сьогодні ніхто, в тому числі і в мерії, не знає, якими вони повинні бути.

Антимонопольників, як і багатьох інших, дивує, чому у Києві, де встановлено тариф 160 грн. за ГКал вже кілька місяців триває протистояння і не стихає обурення городян, а в Ужгороді – тиша та спокій.

Схожі ситуації і щодо тарифів на інші житлово-комунальні послуги.

ЗІА "Простір"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також