"Таємні" фотографії реконструкції знаменитого готелю-ресторану "Корона" в Ужгороді (ФОТО)

212
2

Фотографії, як тепер виглядає всередині готельно-ресторанний комплекс "Корона" в Ужгороді на Театральній площі виклав у мережі Facebook письменник та блогер Банди Шолтес.

Він зазначив, що зроблені вони ще у 2018 році. На той час вже було практично завершено реконструкцію зовнішнього фасаду, але більшість внутрішніх робіт у комплексі не було проведено. "До речі, будівельні риштування там уже давно в аварійному стані і їх слід прибрати", - зазначив автор фото.

Зазначимо, що готель-ресторан "Корона" має довгу та складну історію. Довгі роки був одним із найбільш популярних місць в Ужгороді.

Сучасна будівля була зведена у 1910 році. До цього тут була інша "Корона" - теж готель і ресторан. Ця двоповерхова будівля горіла неодноразово, але у 1897 році пожежа знищила «Корону» майже вщент. Її гасили протягом 17-ти годин. Потім стару будівлю знесли, аби побудувати на її місці нову.


Перші письмові згадки про «Корону» належать до першої половини ХІХ ст. Відомий російський мовознавець, палеограф й етнограф, доктор слов’янської філології Ізмаїл Срезневський писав: «Постоялий двір у «Короні» дуже порядний; дві кімнати в чистоті і все в порядку».

«Корона» славилася своїми винами і балами. До перебудови великий зал знаходився на другому поверсі, потім — на першому. У 1912 році тодішній орендар ресторану «Корони» Мано Фюреді переробив «Акацієвий сад», який служив відкритою терасою і знаходився у внутрішньому дворику готелю.

«Корона» слугувала й своєрідним центром культури та громадського життя. У внутрішньому дворику була зведена сцена, де в літні місяці давали вистави заїжджі театральні трупи. Часто проходили концерти класичної музики та хорового співу. У цих стінах грав знаменитий угорський піаніст, скрипаль, уродженець Закарпаття Нандор Плотені (1844—1933), а з 1911 року тут діяв кінотеатр.

У радянський час тут діяв готель "Верховина". У ресторані щовечора грав живий оркестр. На 2­-му поверсі діяв "Дзеркальний зал", який вважався найкращим в Ужгороді.

Занепад «Верховини» почався в часи перебудови. У 1990­-х роках тут розташовувалася Закарпатська філія Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Декілька років тому тут розміщувалася Ужгородська філія МАУП ім. А. Волошина.

У сучасний час Ужгородська міська рада за мера В.Погорєлова продала "Корону" за 8 мільйонів 65 тисяч гривень шляхом проведення конкурсу. Експерти стверджували, що історичний комплекс продали за дуже заниженою ціною та на непрозорому конкурсі – відповідно бюджет громади зазнав серйозних збитків.

«Департамент міського господарства Ужгородської міської ради цілком законно передбачив у договорі додаткові обов’язки, які покладаються на покупця після придбання майнового комплексу. Однак в умовах договору безпосередньо не передбачено засоби забезпечення виконання умов договору… У випадку невиконання даних умов, договір може бути розірваний і право власності переходить до першочергових власників (департаменту міського господарства Ужгородської міської ради)», – такий висновок згодом надали журналістам у Юридичній клініці УжНУ.

Нині справа навколо "Корони" досі перебуває у судах. А реконструкція та ремонтні роботи призупинилися. Тому, очевидно, ужгородцям та гостям обласного центру ще довго не побачити оновленої "Корони".

Коментарі

Д1
До 123

"власнику" (продали на 1000м2) будівлю а точніше передали землю на 49 років без права перебудови або реконструкції що зазначено в договорі оренди землі. Будівля є пам'ятником місцевого значення яка не передбачає реконструкцію ?(майже 10000м2). Від надбудови тріщить весь квартал. Де служби? Де мееер? Де прокуратура?- Не вкурсі?!!, АЛЕ в долі!

1
123

Шавновна редакція, дуже ганьба що ви опускаєтесь до подібної заказухи!! До чого, скажіть будь ласка, ця стаття!! Теперішні власники відновили будівлю до найдрібніших її історичних деталей!! І робота там призупинена з причин того, що комусь нейметься, що будівля належить не їм!!! Ви позорище!!!

Читайте також