Волоський горіх — унікальне дерево, усі частини якого від листя до коренів використовуються людством, не кажучи вже про цінні плоди та деревину. Але садять його мало, бо довго чекати віддачі, адже перший відчутний урожай горіхів буде лише через 10—15 років, та й знайти йому місце на невеликій присадибній ділянці складно.
Тому особливий інтерес представляє вирощування скороплідних сортів, невисокі дерева яких починають плодоносити на третій рік життя. Вони досить врожайні, бо в них продуктивні не тільки верхівкові бруньки, а й частина бічних, у результаті врожайність дерева збільшується. Крім цього, невеликі розміри крони полегшують збір урожаю. Горіхи середньої величини (маса 6—9 гр), легко розколюються, мають високий вміст ядра (49—65 %). Такі рослини вступають у період товарного плодоношення вдвічі раніше, ніж типові високорослі горіхові дерева, і при правильній агротехніці дорослі дерева дають до 40 кг плодів. Як же виростити таке скороплідне горіхове дерево з насіння?
Плоди заготовляю із найкращих дерев восени в період їхнього дозрівання, очищаю від зеленого навколоплідника і промиваю в солоній воді, потім просушую їх у сухому приміщенні. На початку квітня вимочую горіхи у талій воді кімнатної температури 6 діб. Можна вимочувати і в джерельній, річковій, дощовій. Горіхи розміщую на дні посуду, боком на ребро, і заливаю водою так, щоб вони виглядали з води на третину, бо інакше задихнуться. Воду міняю щоденно. Потім кладу горіхи на 12—15 діб у вологий (не мокрий) пісок або пропарену тирсу — у старі відра з дірками в дні та бічних стінках, відра тримаю в кімнаті.
За цей час майже всі горіхи проростають і дають корінці 5—10 іноді 20 мм. Допускати утворення бічних корінців не бажано, бо вони легко відламуються під час сівби. Посуд з пророщеним насінням у зволоженій тирсі виношу у холодний підвал і зберігаю до моменту садіння за температури не вище +9°С. В кінці квітня, а можна і пізніше, бо кращим вважається пізня сівба, так, щоб сходи одержати наприкінці першої декади червня, саджаю горіхи корінням долілиць у лунки на глибину 7 см (між горіхами 20—25 см). Землю нічим не удобрюю. Сходи горіхів з'являються через 1—2 тижні, виростаючи до осені до 10—20 см. Коли горіхи припиняють свій ріст угору, починають товстішати стовбурчики. Якщо в липні-серпні їх рясно поливати, то вони продовжують рости, але в цьому випадку погано зимують або вимерзають. При пересадженні сіянці горіхів викопую з грудкою землі й поміщаю в яму 60 х 60 х 60 см, на дно якої кладу верхній шар землі та ставлю кілок. Строки садіння горіхів — пізня осінь або рання весна.