Теплові насоси - це багатофункціональні і енергоефективні системи опалення та кондиціонування приватних будинків. Набирає популярність спосіб опалення тепловими насосами виділяється рядом важливих переваг.
В першу чергу, такий спосіб дозволяє економити кошти під час експлуатації теплового насоса, що є дуже актуальною проблемою в сучасних реаліях. Вартість такого обладнання окупається за кілька років. Дана технологія дозволяє опалювати і кондиціонувати приміщення, а також вирішити питання гарячої води, використовуючи в якості джерела тепла температуру навколишнього середовища. При цьому ця температура може бути навіть мінусовою.
Які бувають теплові насоси
Існує кілька видів обладнання, що застосовуються в залежності від безлічі різних факторів і завдань, які необхідно вирішити. Наприклад, система «повітря-повітря» по своїй суті є звичайним кондиціонером, який може працювати при температурах зовнішнього середовища нижче нуля градусів за Цельсієм. Оптимально підходить для обігріву та кондиціонування невеликих приміщень.
Теплові насоси від компанії Тепло типу «вода-вода» виробляє теплову енергію з найближчого водоймища. Така система вважається дуже енергоефективною, так як з одного кіловата електричної енергії вона здатна видати 5,5 кіловат теплової. Такий тип насоса ідеальний для житлових будинків з необхідно циркуляцією підземних вод.
Ще один популярний тип теплового насоса - «грунт-вода» його також називають геотермальним. З назви зрозуміло, що тепло виробляється з грунту і передає його системі водяного опалення. Така система вважається однією з найоптимальніших, адже витрата електрики на нього в чотири рази менше видається енергії тепла.
Установки, що виробляють тепло з повітря і передавального його водяної системи опалення, називаються «повітря-вода». Цей тип обладнання вважається універсальним, адже підходить для всіх видів будівель.
Як вибрати тепловий насос
Експерти не рекоме6ндуют займатися питанням вибору і установки теплових насосів самостійно. Розробляючи проект системи опалення необхідно врахувати величезну кількість нюансів. Наприклад, крім площі приміщення, потрібно вирахувати показники тепловтрати, врахувати кліматичні умови, особливості ґрунту, частоту використання системи та багато іншого. Тому краще звернутися за консультацією до професіоналів.