В рамках робочої поїздки голова облдержадміністрації, керівники області та районів, структурних підрозділів соціального блоку, депутати облради - побували в Буштинській гімназії-інтернаті.
Це один із найстаріших закладів району, де навчається понад півтисячі дітей. Частина школярів - з віддалених куточків району, тому при навчальному закладі свого часу був зведений гуртожиток. Він не діяв з десяток років через те, що у 2000-ому сильними снігопадами було знищено покрівлю, а саму будівлю визнали аварійному. І лише цього року спальний корпус після трьохрічної реконструкції було знову відкрито. Загалом оновлення обійшлося більш ніж у 4 мільйони гривень, виділених з районного бюджету. Нині в гуртожитку проживає понад сотня діток, для яких створені всі необхідні умови. Загалом корпус розрахований на 250 школярів. Керівник закладу Олена Орос розповіла, що у планах - використання приміщення та території гімназії також і під літній оздоровчий табір.
Тим часом вже рік працює, причому цілорічно, один із таких оздоровчих таборів у селі Вонігово. Його також відвідали учасники робочої поїздки. Комплекс «Берізка» з початку роботи прийняв понад 800 дітей. Місцева влада коштом районного бюджету облаштувала комплекс в унікальній історичній будівлі, яка майже двадцять років пустувала. Як відзначила директор «Берізки» Нінель Стойка, тут вдалося зробити чимало: кошти були витрачені на капітальний ремонт будівлі, проведено благоустрій території, минулого року перекрили дах, облаштували спортивні майданчики, спальні приміщення, проведено тепло- та водопостачання. В окремій будівлі - їдальня та ванні кімнати. У кожній табірній зміні протягом 21 дня оздоровлюватимуться не менше 60 дітей віком від 7 до 16 років, в основному це діти із соціально незахищених сімей. До речі, це вже другий подібний заклад в області, і їх мережу планують збільшити.
В Нижній Апші керівники області та районів ознайомилися з ходом будівництва нового протитуберкульозного диспансеру. Незважаючи на те, що від часу закладення фундаменту минуло трохи більше місяця, будівельники вже завершують зведення нульового циклу. Протисухотна лікарня в Апші розрахована на 100 ліжок. В закладі лікуватимуть від туберкульозу мешканців не лише Тячівщини, а й сусідніх районів. Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога відзначив, що за таких темпів будівельних робіт та за стабільного фінансування наприкінці наступного року лікарня має всі шанси розпочати роботу.
- Така лікарня є надзвичайно необхідною для області, тому до її зведення прикута велика увага, - вважає Іван Балога. - Тут бачимо чудовий приклад ефективного використання обласних коштів. Є сподівання, що і в інших районах області наслідуватимуть Тячівщину, яка є беззаперечним лідером у плані будівництва та реконструкції лікарень, дитсадків, шкіл.