І це попри те, що саме на них постійно наполягає зокрема голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Ласло Брензович, а також офіційний Будапешт.
– Сьогодні мали продовжуватися ці консультації, але лідери угорської громади повідомили, що вони не братимуть участі у цих консультаціях через подання депутатів Опозиційного блоку до Конституційного суду, – повідомила сьогодні на засіданні уряду міністр освіти Лілія Гриневич, інформує Європейська Правда.
За інформацією видання, у чергових консультаціях мали брати участь 3 організації угорців України, але синхронно відмовилися від участі.
Консультації, заплановані на 14 лютого, були надважливими, адже їм передували попередні домовленості на зустрічах у Берегові, Ужгороді та Києві.
Власне, саме початок консультацій з угорською нацменшиною України офіційний Будапешт днями назвав головною умовою, аби Угорщина відмовилася від блокування засідання комісії Україна – НАТО. А тепер – ось такий сценарій.
– Маніпуляції і шантаж з боку Угорщини, яка блокує засідання Комісії Україна-НАТО, полягають в тому, що нас змушують зупинити імплементацію закону. Такого немає в рекомендаціях Венеціанської комісії, – цитує Лілію Гриневич Європейська Правда, яка сьогодні на засіданні уряду розкритикувала останні заяви міністра МЗС Угорщини Пийтера Сійярто.
Водночас, на сьогоднішньому засіданні уряду було схвалено законопроект, яким передбачено продовження імплементаційного періоду мовної норми закону про освіту до 2023 року, тобто на 3 роки додатково.
Крім того, як повідомила сьогодні український віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, Україна включила у Річну національну програму співпраці з НАТО рекомендацій Венеціанської комісії щодо мовного закону Україна.