Торік у 260 закарпатців констатували рак шкіри

6
0

у 39 виявили меланому,

Минулого року у 39 закарпатців виявили меланому, а у 260 констатували рак шкіри. Про це під час брифінгу розповів головний лікар обласного дерматовенерологічного диспансеру Сергій Пушкаренко.



У Закарпатській області рак шкіри посідає друге місце серед різновидів онкохвороб у чоловіків (після раку легенів) і третє у жінок (після раку молочної залози та раку шийки матки).



Люди не знають, що родимки на власному тілі треба оглядати щомісяця. Про це розповіла доктор медичних наук, заслужений лікар України, головний лікар Інституту дерматології і косметології, екс-лікар Президента України Ольга Богомолець, яка відвідала Закарпаття у рамках благодійного Всеукраїнського марафону здоров’я.



Ольга Богомолець оглянула дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених родин, які потребують допомоги медиків. При таких оглядах застосовувався єдиний в Україні прилад – епілюмінісцентний дерматоскоп для ранньої діагностики онкологічних захворювань шкіри. Оглянутих дітей, при необхідності, в Інституті дерматології прооперують безкоштовно.



На появу родимок, що можуть переродитися у злоякісну меланому, впливають спадковість, а також цей процес може спровокувати сонячне ультрафіолетове випромінювання. Ознаками переродження родимки у пухлину є асиметрія (коли вісь, проведена через родимку, не ділить її навпіл), нерівні краї родимки, зміна її забарвлення (особливо на сірий, чорний та рожевий кольори), розмірів чи товщини, поява тріщин чи кровоточивості.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також