Церкві повернули майно

9
0

А обласний фіздиспансер переїхав у нове приміщення

Просто казковий подарунок отримали незадовго до свята Миколая закарпатські спортсмени. 26 листопада в Ужгороді, поблизу обласного кардіодиспансеру (мікрорайон «Шахта»), відкрито новий лікувально-фізкультурний диспансер. Сам фіздиспансер діє в області, нагадаємо, з 1951-го. З початку створення й до листопада цього року він перебував у приміщенні на вул. Цегольнянській – старій будівлі, яка колись належала греко-католицькій єпархії.

Гроші на капітальний ремонт нового приміщення (875 тисяч гривень) виділила Закарпатська обласна рада. До речі, й надалі робота цього закладу фінансуватиметься за обласні кошти, наприклад, цьогоріч на його роботу було виділено півмільйона гривень.

«Ми обіцяли радувати вас приємними несподіванками? Тож, робитимемо так і надалі, бо в нас ще дуже багато невирішених проблем, тому працюватимемо над ними, наскільки нам вистачить сил. Ви ж бережіть людей, які до вас звертатимуться, – привітав із новосіллям 24 медпрацівників фіздиспансеру перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога. – Сьогодні маємо чимало обласних медичних закладів, які числяться серед кращих у державі. В них надається якісна та кваліфікована допомога. Приємно, що до цих установ додався й обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. Кошти обласного бюджету, спрямовані на розвиток медичної служби краю, фахово трансформовані в сучасні методи лікування, новітні технології, що дозволяє наблизити медичну допомогу до європейського рівня».

Зрозуміло, що медзаклад розрахований насамперед на те, щоб обстежувати й лікувати закарпатських спортсменів, однак й інші також матимуть змогу проходити тут реабілітацію. «У нашому фіздиспансері оздоровлюватимуться люди, які пережили інфаркт, інсульт, інші хвороби, – пояснює начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип. – Дуже цінно, що віднині обласний кардіологічний та обласний фізкультурний диспансери працюватимуть поряд. Завдяки цьому, я вважаю, вдасться вдосконалити роботу обох медичних закладів».

За словами головного лікаря фіздиспансеру Андрія Шипа, протягом року заклад, який він очолює, зможе лікувати й реабілітовувати майже 14 тисяч пацієнтів. «Таких проектів, які реалізуються за суто обласні кошти, досить багато. Мене дуже радує, що ці гроші, які ми шукаємо, заробляємо тут, на Закарпатті, використовуються раціонально, на ті цілі, які дійсно потрібні нашому краю», – підсумував Іван Балога.

Однак не лише у лікарів 26 листопада було свято. Раділи також і в греко-католицькій єпархії. Із перенесенням фіздиспансеру до нової будівлі завершилася давня майнова суперечка щодо приміщення на Цегольнянській. Зрозуміло, що греко-католики дуже хотіли повернути нерухомість, яка колись належала церкві. Просто під час відкриття фіздиспансеру Іван Балога передав документи на приміщення єпископу Мілану Шашіку. А владика освятив реабілітаційний центр і благословив його працівників.

Юрій Лівак

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також