
Про це повідомив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга підсумовуючи роботу за І півріччя.
— Нажаль, одним з найболючих питань наразі залишається охорона лісу від незаконних рубок. Так за перше півріччя в лісовому фонді підприємств Закарпаття зафіксовано 248 випадків незаконних рубок, загальною масою 1142 кбм., розміром шкоди 6 млн гривень, - зазначив Валерій Мурга.
За його словами, поодинокі випадки незаконної заготівлі лісу все ж таки є, але тенденція йде на спад. Для порівняння, у 2016 році за аналогічний період було зафіксовано 353 випадки незаконних рубок, загальною масою 4244 кбм., завдана шкода лісовому господарству склала 15 мільйонів.
Поява лісових камер в арсеналі лісового господарства допомагає вирішувати серйозні проблеми галузі по охороні лісових насаджень.
На даний момент на території лісових господарств вже встановлено понад 100 апаратів. Встановлені вони по всіх лісогосподарських підприємствах.
Більше всього в ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Ужгородське ЛГ».
Такі камери відеонагляду працюють у цілодобовому режимі. За незаконну порубку по підприємствах до дисциплінарної відповідальності посадових осіб держлісохорони 50 чоловік, з них 3 звільнені з займаних посад. Порушена 1 кримінальна справа на майстра лісу ДП «Хустське ЛДГ», який зловживав службовим становищем.
Дивіться також: Шлях до чистоти: У НПП "Синевир" збиратимуть пластмасові пляшки під прес