Цього року на Ужгородщині за шкільні парти сіло на 700 учнів менше

18
0

Відбулася перша в цьому році нарада директорів навчальних закладів Ужгородського району. Провів її заступник начальника відділу освіти та у справах національностей РДА Стефан Орбан.

Поговорити було про що. До 15 вересня завершена тарифікація педагогічних працівників. Навчальні заняття організовуються за семестровою системою. Новий навчальний процес у школах району розпочався своєчасно і організовано. Через відсутність учнівського контингенту тимчасово призупинено навчання у Підгорбській та Андріївській школах. В Анталівській ЗОШ – новий директор Марія Цоцко.

Контингент учнів у школах загалом зменшився порівняно з минулим роком на 700 дітей і за парти 1 вересня сіли 6159 школярів. Зате країну знань відкриватимуть 679 першокласників, що на 26 учнів більше, ніж торік.

Збережено групи продовженого дня, збільшено контингент у них. Нині в 63 групах навчанням і вихованням охоплено 1911 учнів.

Стефан Орбан наголосив, що проблемним залишається питання формування мережі 10-х класів та охоплення повною загальною середньою освітою підлітків, які торік закінчили 9 класів. У 10-х класах цьогоріч навчається 388 учнів, що становить 62 відсотки від загальної кількості випускників 9-х класів.

Продовжується і в цьому навчальному році безоплатне гаряче харчування для 3919 дітей пільгових категорій. З районного бюджету на це виділено 878 380 гривень.

Навчально – виховний процес у школах забезпечують 867 педагогічних працівників, з них 207 мають профільні звання.

На нараді наголошувалося, що першочерговим завданням є поліпшення навчально-методичного стану шкіл. Якість вчительської роботи визначається тим, наскільки вільно і повноцін-но школяр може використову-вати здобуті знання і вміння у практичних ситуаціях, подальшому навчанні і буденному житті. Радує, що Середнянська, Великолазівська, Великодоброньська навчальні заклади за раху-нок обласного бюджету отримали по одному комплекту навчальних кабінетів з мультимедійним обладнанням. Матеріальний стан шкіл цього року значно покращився. На це витрачено з обласного бюджету 163 650 гривень, з районного – 550 342 гривні.

Йшлося також на нараді про літнє оздоровлення дітей. Про нього розповіла методист методкабінету Марина Штефанець. Цього літа було оздоровлено 2905 дітей. Для оздоровчої компанії використано 382 840 гривень. Робота всіх таборів, а їх при школах працювало 21, була спрямована на змістовний від-починок дітей. Проведено цілий ряд заходів, тренінгових занять з профілактики негативних явищ та формування навичок здорового способу життя.

Успішно працював і табір «Сонечко», що фінансувався Міжнародним фондом «Від- родження» при Концівській школі.

На нараді було обговорено цілий ряд інших важливих питань. Серед них: про підготовку до опалювального сезону (Павло Сливка), роботу методкабі-нету (Анатолій Чомоляк).

Звучали нарікання на роботу медиків. Директор Великолазівської школи Віра Данко висловила слушну думку: потрібно, щоб регулярно проводилися медогляди старшокласників. Вже минув місяць навчання, а все ще не можуть сформувати спецгрупи на заняттях фізкультури, бо учні не мають довідок про стан здоров’я. У Середньому, наприклад, лікар-педіатр у вересні була у відпустці і дітям не було до кого звернутися.

…Новий навчальний стартував, але усі проблеми, і старі, і нові, можна буде розв’язати лише спільними зусиллями: і вчителів, і батьків, і учнів та всіх служб, причетних до роботи навчальних закладів. І, звичайно, районної влади, до якої серйозних претензій не було. Є надія, що й не буде.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також