Цьогоріч на Закарпатті зареєстровано 10 випадків жорстокого поводження з тваринами

19
0

Останнім часом в Україні побільшало випадків жорстокого поводження з тваринами. В Інтернеті зявляються відеоролики, де молоді негідники розправляються з кішками, собаками, знімаючи процес екзекуції на відео.

На Закарпатті це ганебне явище, хвала Богу, поки не набуло масовості, а окремі інциденти, на кшталт отруєння чи вбивства собак, носять радше не суспільне, а побутове забарвлення (банальна помста власнику тварини). І все ж, що робить міліція, аби запобігти насильству над «братами меншими»?

За інформацією начальника управління громадської безпеки УМВС полковника міліції Василя Копчі, з початку року в краї зареєстровано 10 випадків жорстокого поводження з тваринами. 

Так, наприкінці січня приватний підприємець з Ужгорода поскаржився у міліцію, що невідомі зловмисники, під час полювання в лісі, застрелили його собаку. Дві жительки Мукачева, сусідки-пенсіонерки, звернулися з аналогічними заявами, що одна одній отруїли собак…

Житель Мукачева, маючи зареєстровану мисливську рушницю, застрелив на вулиці дворову собаку, яка на нього накинулася, а перед тим покусала дітей…

На початку лютого інший житель Мукачева звернувся із заявою про те, що невідома особа отруїла в дворі за місцем проживання його собаку породи німецька вівчарка. З аналогічною заявою в міліцію звернувся житель Мукачівщини, в якого при нез′ясованих обставинах загинув улюблений французький бульдог. Ще одну німецьку вівчарку невідомі зловмисники отруїли в іншому селі Мукачівського району, її власник теж звернувся за допомогою в міліцію.

У березні в селі Яноші Берегівського району невідома особа застрелила безпородну собаку місцевого мешканця.

Ще одну собаку застрелив у себе в дворі з мисливської рушниці житель с.Бедевля Тячівського району.

За всіма цими випадками міліція розпочала досудове розслідування, винних у жорстокому поводженні з тваринами встановлюють.

Нагадаємо, що ст.299 Кримінального кодексу України («Жорстоке поводження з тваринами») передбачає покарання у вигляді штрафу до 850 гривень, або арешт до шести місяців. Якщо ж екзекуція над твариною була вчинена в присутності дитини, то це загрожує винному обмеженням волі на строк до двох років.

Є ще й адміністративна відповідальність. Зокрема, ст.154 КУпАП («Порушення правил тримання собак і котів») передбачає штраф в сумі 17-51 грн., а якщо тварина завдала шкоди (когось покусала або знищила майно), то її у власника конфісковують.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також