
За даними фахівців відділу аналітики та дослідженнь Туристично інформаційного центру Закарпаття, 45% молодих людей віком від 18 до 22 років (період навчання) готові відпочивати в гірській місцевості, тривалістю до 5 - 7 днів.
Головними проблемами, що стримують розвиток молодіжного туризму, є відсутність інформації, а також певної матеріальної бази, котра включає у себе, не лише прокат спорядження (намети, спальні мішки, казанки, велосипеди), але й ситеми доступних та бюджетних послуг (проживання, харчуваня), і звісно транспортного сполучення.
За словами завідувача кафедри туризму УжНУ Федіра Шандора, на сьогодні є всі умови, які б могли відродити колишню системну роботу з розвитку молодіжного, студентського самодіяльного туризму. Для цього є відповідна інфраструктура та можливості, головне донести інформацію до споживача.
З цією метою, кафедра туризму УжНУ роробляє пропозиції з розвитку відповідних інціатив, і вже літом проведе декілька заходів, спрямованих на популяризацію територій активного відпочинку, і вже восени будуть представлені відповідні рекомендації, що сприятиме розвитку молодіного туризму в Україні.
На сьогодні ведуться переговори з активними всеукраїнськими молодіжними органзаціями, котрі готові сформувати групи від 10 до 20 чоловік. Ми готові допомагати з прийомом, розміщенням, наданням елементів відповідного спорядження і проведенням екскурсій.