Тихе полювання на Закарпатті: які гриби можна знайти в в лісі у вересні

192
1

Осінь - найкращий і найбільш плідний сезон грибів.

Грибники можуть знайти безліч їстівних дарів, оскільки деякі види ростуть лише у цей період. Якщо у вашому регіоні не заборонено відвідувати ліс через ризик натрапити на міни, які залишили після себе окупанти, пропонуємо ознайомитися з календарем збору грибів в Україні.

До рейтингу популярних вересневих грибів потрапили шість видів, а саме:

Опеньки

Цей вид грибів росте на пнях або стовбурах дерев, іноді цілими сім'ями. Опеньки мають світло-бежевий колір. Капелюшок круглий, опуклий, діаметром до 8 см. Ніжка гриба порожня, з кільцем зверху і може досягати 15 см. Найчастіше опеньки можна зустріти в місцях опалого листя або повалених дерев.

Білий гриб

Білий гриб вважається найціннішим з усіх його їстівних побратимів. Він смачний, поживний і дуже ароматний, особливо в сушеному вигляді. Колір та розмір капелюшка змінюється в залежності від віку гриба, тому ви можете зустріти і оливковий, і коричневий білий гриб, з верхівкою діаметром до 45 см. Ніжка білого гриба - розширена донизу, рівна, з дрібною поверхневою сіточкою. Цей вид росте у різних типах лісів.

Чорний груздь

Цей гриб найчастіше росте у змішаних лісах, де багато беріз. Чорний груздь має капелюшок діаметром до 32 см, який залежно від віку може бути як оливковим, так і чорним. Ніжка може досягати 20 см. Чорний груздь найкраще підходить для консервації та заморожування. Сушити його не рекомендується, оскільки він може втратити свої корисні властивості.

Гливи

Цей вид з'являється наприкінці серпня та зникає лише ближче до зими. Гливи мешкають у листяних лісах і ростуть на деревах. Зрізають тільки ті гриби, діаметр капелюшка яких не перевищує 10 см. Ніжки цього гриба жорсткі, тому в їжу найчастіше вживають тільки капелюшки.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Г
Грибник

Що за лінюх це писав? І все? 4 види грибів...?

Читайте також