Тиса, Боржава і Теребля: на Закарпатті з'явиться мапа засмічених річок (ФОТО)

98
2

Мапу засмічених річок Закарпаття Держекоінспекція створює за участю Національного космічного центру.

Як розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований виданню "Укрінформ", на Закарпатті ДЕІ бере участь у створенні інтерактивної мапи прибережно-захисних смуг, де будуть відображатися локації об'єктів підвищеної небезпеки - сміттєзвалищ, полів фільтрації, складів відходів виробництва тощо.

На цій мапі також позначають сміттєві затори та сітки для вилову сміття на річках.


На українське сміття постійно скаржиться Угорщина - до неї відходи потрапляють через річку Тиса, яка на території нашої країни має протяжність понад 200 км.

Раніше Mukachevo.net розповідало, що в лютому 2021 року, тонни закарпатського сміття в Угорщині збирали на кордоні з Україною. знову Україна заплатить величезний штраф за екологічну небезпеку.


“Тису живлять гірські притоки, такі як Боржава і Теребля — саме вони несуть тисячі кубометрів сміття у велику річку, а та доставляє непотріб до сусідньої держави. За словами посла Угорщини в Україні, за перші місяці 2021 року в Угорщину потрапило 1500 кубометрів сміття через Тису, воно має українське та румунське походження. Річ у тому, що раніше такі обсяги відходів накопичувалися за цілий рік, тобто, ці дані показують, що кількість сміття в Тисі збільшується”, - пояснив Мальований.

Читайте також: Попри «особистий контроль» Зеленського, сміття із Закарпаття продовжує плисти до Угорщини

Саме для розв'язання цієї проблеми, за його словами, держінспектори обстежують прибережні зони річок та заплави.

Для виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ використовують також супутникові дані - у рамках співпраці ДЕІ, Національного центру управління й випробувань космічних засобів та Державної екологічної академії. Супутникові дані допомагають виявляти сміттєві затори на річках та нові несанкціоновані сміттєзвалища на берегах та в заплавах.


Додамо, Mukachevo.net неодноразово писало про те, що місцеві мешканці викидають сміття біля річки, а під час повені його забирає течія. Також, редакція показувала, що на Рахівщині є сміттєзвалище, яке розташовано прямо біля річки. Про це сміттєзвалище із року в рік неодноразово говорять чи не всі центральні телеканали країни.

Нагадаємо, в Закарпатській ОДА пообіцяли розробити план заходів поводження зі сміттям до 2030-го року. Однак, попри гучні заяви, закарпатські річки потопають у смітті і досі.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

ІВ
Іван Васильович

А ще ліпше нмпишіть ко йсе сміття мече? І куди позирать місцева влада?

Г
Господин

ліпше напишіть хто це сміття ліквідовує

Читайте також