У 2-х школах Мукачева почали вчити школярів-бізнесменів (ФОТО)

69
0

Соціальне шкільне підприємництво (СШП) - так називається новий додатковий предмет.

Ініціатором впровадження в школах міста курсу з підприємництва став Сергій Вожжов. Три роки тому саме він одним з перших запровадив у мукачівських школах предмет "Фінансова грамотність".

До слова, зараз, фінансової грамотності навчаються майже у всіх школах Мукачівської громади.

Новий додатковий предмет - "Соціальне шкільне підприємництво" (СШП) - це курс направлений на те, як бути підприємцем.

Старшокласники (10, 11 класи) повинні вигадати, розробити стратегію, прорахувати можливі ризики, прибутки і витрати, вивчити ринок і запровадити справжній бізнес-проект у стінах школи. Кошти, отримані внаслідок такого бізнесу, мають бути спрямовані на вирішення соціальних задач.


До прикладу, учні можуть створити підприємницький проект, що буде стосуватися рукоділля, випікання, технологічних рішень, декору, вирощування, туристичних послух, організації заходів, екологічних тем та будь-що інше, що зможе приносити прибуток, матиме попит та допоможе вирішити соціальні проблеми.

В Мукачеві першими, хто почав вивчати СШП стали учні 7-ї та 16-ої шкіл.

На перше заняття з СШП учні ЗОШ №7 прийшли в доброму гуморі та зізналися, що за літо вже скучили за цікавим предметом та нетиповим викладачем-товаришем.


Сергій Вожжов вважає, що комунікація між учнями та викладачем має бути саме партнерською та довірливою. Він розповів старшокласникам про СШП, пояснив принципи спільної роботи та націленість на результат.

Директорка школи №7, Савчин Наташа Василівна каже, Сергій Вожжов у школі працює вже третій рік.

"Дітям дуже подобається його манера подання матеріалу. Це як новий подих у викладанні. Фінансова грамотність дуже добре пішла у нас в школі у минулі роки, тому думаю, що додатковий урок "Соціальне шкільне підприємництво" також припаде учням до душі. Адже це можливість не просто рахувати, а безпосередньо уявляти себе і навіть бути бізнесменом. Це хороша підготовка до реального дорослого життя", - зазначає директорка.

Учні від нового додаткового уроку в захваті. Кажуть, після того, як опанували фінансову грамотність стали більш впевненими у своєму майбутньому та зараз відкриті до нових знань про бізнес, адже чимало з них, у майбутньому, хотіли б пов'язати своє життя саме з підприємницькою діяльністю.

Подібні додаткові уроки раніше були запроваджені у Житомирській, Одеській та Львівській областях. А загалом вони вже давно популярні в країнах Європи та США. Наприклад, у Німеччині працюють понад 10 тисяч таких фірм, до яких залучено понад 130 тисяч школярів.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також