У 2015 році закарпатці стали споживати газу на 12% менше

10
6

Протягом 2015 року на Закарпатті зафіксовано значне зниження обсягів споживання та розподілу природного газу. Всього за минулий рік споживачами освоєно понад 441 мільйонів куб. м природного газу, що на майже 62 мільйонів куб. м або на 12% менше, ніж за 2014 рік.

Падіння обсягів споживання природного газу в регіоні призвело до скорочення ПАТ «Закарпатгаз» транспортування голубого палива, що, в свою чергу, спричинилося до недоотримання  тарифної виручки. Як наслідок, товариство не в повному обсязі виконує свої зобов’язання з розрахунку  за природний газ на  виробничо-технічні витрати перед НАК «Нафтогаз України».

Недоотримана тарифна виручка – це саме ті кошти, які могли б бути спрямовані на більш повне виконання  Інвестиційної програми, яка передбачає  й  реалізацію заходів з модернізації газорозподільної мережі Закарпатської області. Газотранспортна система, як об’єкт підвищеної небезпеки, вимагає постійного контролю за її станом та функціонуванням незалежно від обсягів газу, що нею транспортується.

"Наразі довготривала експлуатація призвела значний відсоток газових мереж регіону до стану фізичного зношення та морального старіння. Витрати на утримання  та обслуговування газових мереж зростають, але  зменшення тарифної виручки внаслідок падіння обсягів споживання  не дозволяє виконувати заплановані роботи з обслуговування повною мірою. По мінімуму, з огляду на  наші можливості, ми їх виконуємо, не знімаючи з себе відповідальності за безперебійне та безаварійне газопостачання споживачів регіону, - зауважує перший заступник голови правління-головний інженер  ПАТ «Закарпатгаз» Андрій Горват. – Але хотілося б, та й ситуація вимагає – більшого…"

Більш за все споживання - через складну економічну ситуацію в країні - скоротила промисловість  регіону – цього річ на 5,6 млн. куб. м або ж на 18,3% в порівнянні з 2014 роком. Другий показник - за населенням: побутові споживачі зменшили використання газу на  понад  56 млн. куб. м або ж на майже 19 %. Інші категорії клієнтів ПАТ «Закарпатгаз» також скоротили обсяги споживання голубого палива,  хай і на менш значні показники.

Протягом останніх п’яти років обсяг споживання природного газу на Закарпатті впав на майже 687 млн.  куб. м  або на 29,5%. Прогнозований обсяг розподілу газу на 2016 рік: очікується його падіння більш ніж на 20 млн. куб. м або на 4,2%.

Коментарі

ДR
до rem

Ти є противник усього українського , але що написав про субсидії - ЦІЛКОВИТА ПРАВДА . Пільгова норма використання газу до теперішнього уряду складала у зимній період 364 кубиків газу на зиму , на літо 18 . Що вони зробили тепер , загнали пільговиків під норму 192 кубики газу на зиму , 9 на літо . Кого вони обмежили - ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ , військових пенсіонерів і багатьох інших . Є дворогосподарства , які дістали по 900 кубиків газу . СЕНЯ ТЫ ДОПУСТИЛ ОЧЕНЬ БОЛЬШУЮ ОШИБКУ .

R
rem

2) Другим недоліком субсидій є можливість прописування "фіктивних" жильців, які проживають у домогосподарстві тільки на папері. Це дозволяє підвищити граничну суму унормованих витрат, які підлягають компенсації домогосподарству у вигляді субсидії. Окрім цього "фіктивні" жильці з низькими доходами зменшують показник середнього доходу на 1 члена домогосподарства. Так зробив і знайомий митник І.В., приписавши собі в домогосподарство декілька "фіктивних" душ. А це в свою чергу призводить до того, що унормовані граничні розміри субсидії де-факто є завищеними - домогосподарства "випалюють" газ, нагріваючи "на шару" будинки до 25 градусів, бо до граничної межі ців ивтрати і так компенсує їх субсидія - відсутній стимул до економії. Абсурд, а не держава, коли такі митники отримують субсидії.

R
rem

Субсидії - це злочин. 70%-80% особового складу однієї із митниць області оформили собі субсидії. Так зробив і знайомий митник І.П. Є 2 очевидні проблеми системи субсидій у сьогоднішньому варіанті: 1) в декларації використовуються тільки грошові доходи домогосподарства, а непрямі методи оцінки платоспроможності претендента на субсидію не використовуються. Наприклад, у І.П. офіційна зарплата на митниці як у бюджетника - пару тисяч гривень. Жона - секретарка, а діточки - закінчили навчання в школі та університеті. Проте за останні 7-8 років після приходу із гуртожитку на дохідне місце на митниці людина придбала квартиру під 200 м.кв. в Ужгороді, будинок 2-х поверховий в Ужгороді, декілька дорогих автомобілів - ця людина-бюджетник зараз отримує субсидію при таких активах. А все тому - що Розенко прибрав непрямі методи оцінки платоспроможності претендентів на субсидію. Крім цього низькі офіційні доходи такого бюджетника дозволяють йому платити невисоку суму обовязкового платежу.

1
111

Народу не iнтересно звiдки ЯЙЦЕНЮК газ бере i за скiльки ,вiн i так бреше хай поставить таку яка була при Януковичу.А за сяку цiну по карману верховнiй радi платити!

В
верховинець

років через 20 гори будуть схожі на сплошну полонину, з кущами хіба що.

Ж
женя

дякуючи нашому уряду за дешевий газ для населення...

Читайте також