У Берегові розгорнулася дискусія чи слід фарбувати пам'ятки у державні кольори (ФОТО)

31
10

Те, що нині всю Україну захлеснув флеш-моб з фарбування будь-яких об'єктів у кольори державного прапору - не новина. Так прості українці висловлюють свою громадянську позицію, а перш за все те, що наша країна - є єдиною.

Фарбують все - автобусні зупинки, будинки, паркани, бордюри, стовпчики та дерева. Однак часом трапляється, що під руку патріотів-активістів потрапляють й історичні пам'ятки. Скажімо у Чернівцях підійшли до цієї справи цивілізовано - районні ради мають підготувати переліки об’єктів, зокрема, залізних та дерев’яних конструкцій у різних мікрорайонах міста, які рекомендуватимуть для фарбування учасникам громадської акції «Забарвимо місто у державні кольори».  Адже чимало об’єктів центральної частини Чернівців є архітектурними пам’ятками, які перебувають під охороною, тому будь-яке втручання в їхній зовнішній вигляд, у тому числі фарбування, підлягають під адміністративну відповідальність.

А у закарпатському місті Берегові нещодавно місцеві активісти пофарбували старовинний "горбатий" кам'яний міст - єдиний подібний на Закарпатті, зведений у 1853 році. Відповідно розгорнулася жвава дискусія у соціальних мережах та на вулицях - чи слід було так вчиняти з унікальною архітектурною пам'яткою. При чому, досить швидко суперечка переросла у звинувачення на національному підґрунті.

Утім, місцеві захисники архітектурних пам'яток стверджують, що загальний вигляд мосту не змінився - адже були розфарбовані лише внутрішні бордюри. Набагато серйознішою проблемою є те, що 160-річний кам'яний міст може у будь-яку мить зруйнуватися через рух вантажних автомобілів. Адже досі не добудовано об'їздну дорогу навколо Берегова. Хоча вирішити цю проблему обіцяли народні депутати, які представляють цей регіон у Верховній Раді - Іштван Гайдош та Іван Бушко.

Коментарі

ВН
Варто не фарбити, вшиткой позлазить.

впоз1ровати буде не дуже

СО
Супруненко Олег

Звичайно, не варто "передавати куті меду" - сподіваюсь, не дійде до фарбування кожного ліхтарного стовпу чи смітників, чи старих парканів. Цікаво також, хто може навести якійсь аргумент проти нового вигляду моста та інших згаданих об"єктів?

СО
Супруненко Олег

Старовинний міст, що входить в десятку (а може, й в п"ятірку) найстаріших мостів України, заслуговує особливої уваги. І питання його охорони від вантажівок стоїть дуже гостро - ніхто наразі не гарантуватиме йому безпеку. Але бетонні бордюри, які виставлені в наш час, не є автентичним елементом моста. Власне, як і новодєльні чавунні перила, яких не було в 19 столітті, і які молодь прикрашає, згідно нової моди, замками - що теж викликало свого часу дискусію, але не таку гарячу. Вважаю, що молодь (бачив вночі, як вони фарбували) зробила гарно й правильно. Сьогодні Закарпаття й Берегово є елементами інформаційної війни проти України, російські тролі нагнітають істерії про начебто готовий грунт для "другого фронту" проти єдності України. І пофарбований в національні кольори головний міст Берегова - добрий аргумент проти сепаратистських фантазій. Як і великі прапори на "Білому домі" та ДК, як і пофарбовані інші мости та автозупинка на Іршаву.

ВВ
венгры!!! вы же украинцы!!!

!!!

С
Сторонній

справа у тім, що у Берегові не залишилося людей, яких болить майбутнє держави. Є люди, які прообивають власні інтереси. І це дуже шкода.Нині серед патріотів - лише школярі. Молодці!

ПА
про асоціацію між Україною та ЄС відклали на рік

.

СМ
совкові мозги

як при союзі малювали червоним

М
МІша

Дороги б зробили а не кожний бударь у жовто блакитний красили !Від цих кольорів мені вже погано стає...

М
Мукачівець

Покрасили бордюри. І шо? Шо з того змінилося? Як то вплинуло на вигляд мосту? Може мадяри нехочуть бачити українські кольори, а то вже інше питання

З
закарпатка

да, правильно, сейчас это самый актуальный вопрос!

Читайте також