
Те, що нині всю Україну захлеснув флеш-моб з фарбування будь-яких об'єктів у кольори державного прапору - не новина. Так прості українці висловлюють свою громадянську позицію, а перш за все те, що наша країна - є єдиною.
Фарбують все - автобусні зупинки, будинки, паркани, бордюри, стовпчики та дерева. Однак часом трапляється, що під руку патріотів-активістів потрапляють й історичні пам'ятки. Скажімо у Чернівцях підійшли до цієї справи цивілізовано - районні ради мають підготувати переліки об’єктів, зокрема, залізних та дерев’яних конструкцій у різних мікрорайонах міста, які рекомендуватимуть для фарбування учасникам громадської акції «Забарвимо місто у державні кольори». Адже чимало об’єктів центральної частини Чернівців є архітектурними пам’ятками, які перебувають під охороною, тому будь-яке втручання в їхній зовнішній вигляд, у тому числі фарбування, підлягають під адміністративну відповідальність.
А у закарпатському місті Берегові нещодавно місцеві активісти пофарбували старовинний "горбатий" кам'яний міст - єдиний подібний на Закарпатті, зведений у 1853 році. Відповідно розгорнулася жвава дискусія у соціальних мережах та на вулицях - чи слід було так вчиняти з унікальною архітектурною пам'яткою. При чому, досить швидко суперечка переросла у звинувачення на національному підґрунті.
Утім, місцеві захисники архітектурних пам'яток стверджують, що загальний вигляд мосту не змінився - адже були розфарбовані лише внутрішні бордюри. Набагато серйознішою проблемою є те, що 160-річний кам'яний міст може у будь-яку мить зруйнуватися через рух вантажних автомобілів. Адже досі не добудовано об'їздну дорогу навколо Берегова. Хоча вирішити цю проблему обіцяли народні депутати, які представляють цей регіон у Верховній Раді - Іштван Гайдош та Іван Бушко.