У Берегові відбувся меморіальний захід, приурочений вшануванню жертв сталінських репресій, так званих "маленьких робіт". Відомо, що у 1944 році тисячі угорців були відправлені в сталінські табори, де багато з них загинули.
Захід розпочався з екуменічного богослужіння в реформатській церкві, під час якого були озвучені імена загиблих берегівчан на примусових роботах. По завершенню служби, багатолюдна хода рушила до ЗОШ №5, де відбулося покладання вінків до меморіальної дошки. Саме тут у 1944 році збирали чоловіків-угорців, аби надалі відправити їх на заслання.
Завершився захід біля монументу репресованим закарпатцям, жертвам сталінізму.
Угорці досі називають примусову працю після закінчення Другої світової війни «маленький робот» (угор. Malenykij robot). Назва пішла від спотвореного російського вислову (радянські військові казали угорцям, що їх забирають всього на три дні, на так звану «маленькую работу»).
З приходом радянських військ на Закарпаття, вже у листопаді 1944 року було залучено на примусові роботи більш ніж 10.000 закарпатських угорців та німців.
Спочатку їх пішки відправлено на околицю міста Свалява, де був спішно організований пересильний табір, до якого загнано чоловіків із закарпатських сіл та міст, переважно цивільних осіб. Саме тут, без суду та слідства багатьох простих людей замучено холодом та голодом, закатовано і розстріляно, а згодом поховано у великій спільній могилі. Тих, що вижили відправили у сталінські табори. У 1994 році тут, на місці масового поховання загиблих, на згадку про невинно репресованих і замордованих сталінським режимом у 1944 — 1945 роках, споруджено меморіальний комплекс.