У листопаді 1944 року за різними підрахунками близько 10 тисяч етнічних угорців та німців були вивезені на примусові роботи в Росію, включаючи Урал та Сибір, Азербайджан, Білорусію, де більшість загинула від холоду та голоду, або ж була розстріляна. За розпорядженням Сталіна такі «чистки» відбувалися в усій Угорщині.
Нині меморіальний захід розпочався з богослужіння з участі священнослужителів реформатської, римо-католицької та греко-католицької церков. Опісля присутні у реформатській церкві по черзі зачитали 349 імен репресованих загиблих берегівчан. Відомо, що наразі у самому Берегові живе 94-річний Вартоломій Іллеш, який залишився живим після «маленьких робіт» та має офіційний статус репресованого.
Учасники ходи, що розпочалася від центральної площі міста, тримали у руках сиволічні чорні свічки. Першою зупинкою стала меморіальна табличка на фасаді ЗОШ №5, де саме і збирали угорських чоловіків на «маленькі роботи».
Основні промови були виголошені біля монументу жертв сталінських репресій на пл. Сінній. Окрім провідного консула угорського консульства у м. Берегові Матяша Сіладі, виступили міський голова Золтан Бабяк та ректор ЗУІ Ілдика Орос.