Хресний шлях на гору Керек може стати місцем паломництва та релігійного туризму.
Хресна дорога (також має назву Via Dolorosa, тобто "Шлях скорботи") — дорога, яку Ісус Христос пройшов на Голготу. Вона також часом матеріально символізується в вигляді 14 образів того трагічного ходу. У багатьох країнах, де є монастирі або шановані храми, що розташовані в горах або віддалених місцях, уздовж дороги, що веде до святині, встановлюються скульптурні або живописні зображення стацій (подій) Хресної дороги. Богослужіння хресного шляху часто поєднане з паломництвом.
У неділю, 22 вересня подібна Хресна дорога було освячена у Берегові. Веде вона до величного 12-метрового білосніжного Хреста на горі Керек, збудованого в 2001 році і є символом єднання, злагоди та дружби між народами, своєрідним оберегом багатонаціонального міста.
У хресній ході та урочистому відкритті 14 малих хрестів-стацій взяли участь священики та вірники різних конфесій міста, представники влади. Молитви звучали як українською, так і угорською мовами. Біля кожного хреста встановлено надпис з номером та табличку з іменами благодійників, за чиї пожертви його було встановлено.
Ця Хресна дорога має стати символом єднання різних конфесій, людей. Для одних вона буде шляхом каяття або роздумів над своїм життям, для інших - прогулянкою по живописним місцям аж до верхівки гори Керек, звідки відкривається чудовий вид на Берегово та округу.
До речі, звичай влаштовування Хресного Шляху виник приблизно у XV ст. серед францисканів. Обряд Хресного Шляху полягає в тому, що особа (чи церковний хід) спиняється перед кожним із 14 образів і відчитує певні молитви. Цей обряд відбувається зазвичай під час Великого Посту. Обов'язково проводиться Хресна дорога у Велику п'ятницю — день розп'яття і смерті Христа.
В Єрусалимі в Страсну П'ятницю проводиться богослужіння Хресної дороги на вулицях міста уздовж ймовірної дороги, якою вели Ісуса Христа на Голгофу, так званої Віа Долороза. У переносному значенні «Хресна дорога» — це дорога страждань, життя, повне стійко перенесених лих.