У гірських селах Карпат змії нападають на людей. Постраждала дитина

216 9

Два випадки укусів отруйних змій сталися 11 травня, в гірських селах на межі Закарпатської та Львівської областей.

В Департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА розповідають, що 11 травня близько 16:40. у с. Явора Турківського району, на подвір’ї, змія вкусила дитину 2011 року народження. Потерпілого у стані середнього ступеня важкості госпіталізовано у Турківську ЦРЛ.

Другий напад змії, також в цей час стався в лісі поблизу селища Славське Сколівського району. Змія вкусила у руку чоловіка 1980 року народження.

Постраждалого у стані середнього ступеня важкості госпіталізовано у Сколівську ЦРЛ.

Що робити, аби уникнути зустрічі з гадюкою?

Герпетолог каже, що з отруйних змій на Львівщині і у Карпатах водиться лише гадюка звичайна. Твердження, що вона може переслідувати людей – це вигадка. Якщо не порушувати її спокій, не чіпати її, гадюка ніколи першою не нападе.

Утім, неприємної зустрічі з повзучими, як твердить Ольга Паламаренко, можна уникнути, якщо дотримуватися простих правил.

1. Якщо вирушили в ліс чи гори на відпочинок, уважно огляньте місце, де плануєте зупинитися чи заночувати. Побачили гадюку? Не панікуйте, не кидайтеся на неї з палицею, а повільно відійдіть. Залиште це місце для неї, а для себе оберіть інше.

2. Навіть у спеку, вирушаючи в ліс чи в гори, подбайте про високе взуття – шкіряне, гумове, бо гадюки найчастіше кусають в ногу.

3. Мандруйте лісом чи горами з палицею. Вона потрібна не для того, щоб убити в разі чого гадюку, а щоб попередити її, що ви йдете. Проведіть палицею по кущах, з яких хочете зірвати ягоди, або по високій траві. Цього шуму буде достатньо, аби повзучі уступили вам дорогу.

4. Якщо мандруєте разом з дітьми, то вони повинні завжди йти за вами. І також у відповідному взутті.

5. Гадюка звичайна інколи за забарвленням може бути схожа на вужа. Є люди, які полюбляють брати вужів у руки. Не ризикуйте. Не чіпайте повзучих і вони не чіпатимуть вас.

Як швидко і правильно надати першу допомогу?

Та бувають випадки, коли розійтися людині і гадюці не вдається. Від укусу гадюки на тілі людини залишається характерний знак - дві невеликі дірки. Як правильно діяти у таких випадках, адже зміїна отрута є небезпечною для людини, а дитини особливо.

1. Не панікувати

Якщо дитину чи когось з друзів на природі вкусила змія, правило № 1: не панікувати самому і заспокоїти потерпілого. Від переживань і інтоксикація настає швидше, і людина в паніці не зможе правильно та швидко надати першу допомогу.

«Від укусу змій не буде миттєвих фатальних наслідків. Найкращий варіант, якщо постраждалого доставлять до лікарні за 15-20 хвилин, тоді у нього менше розвинеться інтоксикація. Коли такої можливості нема, в запасі є приблизно дві години. За цей час ще не виникнуть серйозні проблеми з кінцівками, але що швидше потерпілого доставлять до лікарні, то краще», - каже Ірина Щуровська.

2. Знерухомити кінцівку

Якщо змія вкусила в лісі чи в горах, для знерухомлення руки чи ноги підійдуть будь-які підручні засоби: палиця, парасоля, а замість бинта - хустка, хустинка, поясок, шнурок, бо, що більше постраждалий рухає кінцівкою, то більше скорочуються м’язи і отрута більше всмоктується у кровоносну й лімфатичну системи.

2. Місце укусу промити питною водою

Якщо місце укусу дуже забруднене, а засобів дезінфекції під руками нема, то рану слід промити питною водою і якнайшвидше доставити людину в найближчу лікарню.

3. Не відсмоктувати отруту

Місце укусу у жодному разі не можна розрізати, припікати. Не можна накладати джгут і відсмоктувати отруту, бо лише згаєте час, а це призведе до погіршення стану потерпілого.

4. Покласти щось холодне

Коли змія вкусила поблизу житлових будинків чи відпочивальники виїхали на природу з міні-холодильником, на місце укусу слід покласти холод – це сповільнить розповсюдження отрути.

5. Побільше пити води

Потерпілому слід якомога більше води, скільки він зможе випити, це зменшить інтоксикацію.

Коментарі

A
Ani

Якого Х... в нас має бути заповідник з цими тварями?!!!!!

ДН
До нижньої марги

Пак гадини кусавуть лем поляцьких бендеровцю у галіції, нас честованих русину не кивают - ми з гадинами заєдно

5
5

Статистично шанси бути убитими чи покаліченими людьми незрівнянно вищі, ніж бути укушеним змією.

С
Скотоложець

”ганна”,правду маєш,то люди нападають на змій.у таких,як ти вмісто слини яд і кусають бідних плазунів. “мукачево” почитав твій коментар і согласився з тобов. ліпше гадину встрітити,як тебе.

Г
Гукан

Після пережитого на Закарпатті барановіруса, страшнішого за нього нема нічого. Ще і далі їздять у машинах у масках і гінекологічних рукавицях, позиравуть люто на тих, хто іде без распіратора і гінекологічних рукавиць.

М
Мукавево

Страшніше за змій лиш тупорилі люди

P
pfr

Пітон хіба може утекти від даякого мафіозника з хижі і здохнути в природі. Но 2мейтрових гадин у Тисі виділи.

Г
ганна

зміїї ніколи не нападають,не ,жахайте своїми залоловками людей

ПК
Пітон Карпатський

У Лохові 7 метрового пітона! Хто чув!

Читайте також