12 лютого у вірників Мукачівської греко-католицької єпархії розпочинається Великий піст, що триватиме до Великодня — 31 березня.
Великий піст — це найдовший і найсуворіший період для християн, коли варто обмежуватися в їжі чи залежностях. Його ще називається Чотиридесятницею, адже він має 40 днів. Останній тиждень перед Пасхою називають страсним.
Цьогоріч Великий піст у вірян МГКЄ триватиме з 12 лютого до 31 березня — Великодня.
Під час Великого посту постити зобов’язані всі вірні, за винятком кількох категорій людей — зокрема хворих, військовослужбовців, літніх людей та дітей.
Коли і як треба постити?
- • у перший день Великого посту і Страсну п’ятницю — суворий піст, тобто заборонено споживати всі страви тваринного походження, окрім риби (тобто всі види м’яса, молочні страви та яйця). Дозволено їсти один раз на день доситу, і то бажано чим пізніше, аж навіть лише у вечірній час.• у середу та п’ятницю інших тижнів Великого посту заборонено споживати всі страви тваринного походження, окрім риби (тобто всі види м’яса, молочні страви та яйця). В інші дні посту дозволено їсти будь-які страви.
Протягом усього часу Великого посту вірні зобов’язані утриматися від організації та участі в гучних забавах, весіллях, танцях, розвагах та інших подібних заходах.
Хто звільнений від обов’язку посту?
Є певні категорії людей, які звільнені від обов’язку посту. Це:
- діти до 14 років;
- особи, яким виповнилося 60 років;
- важкохворі;
- вагітні;
- матері після пологів і ті, що годують груддю;
- ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує вісім годин);
- ті, що важко працюють;
- ті, що харчуються зі столу інших;
- убогі, котрі живуть із милостині.
В окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх, заохочуючи в цьому разі вірних до здійснення діл побожності та милосердя.
Читайте також: УГКЦ повністю перейде на Григоріанський календар з 2025 року, включно з Великоднем.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!