Особам, які змінювали прізвище тепер неможливо виїхати за кордон за старим паспортом
27 серпня 2015 року опубліковано Постанову КМУ від 19 серпня 2015 року № 621. Цією постановою були затверджені зміни, що вносяться допостанов Кабінету Міністрів України з питань зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи.
Зокрема у постанові за підписом прем'єр-міністра А.Яценюка йдеться:
“У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.
Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.
У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.”
Ці зміни торкнутися великої кількості громадян, переважно тих, які змінили прізвище після шлюбу.
Тож, враховуючи нововведення, треба бути готовим до того, що при спробі перетнути державний кордон України з закордонним паспортом на «дівоче прізвище», цього зробити не дасть Держприкордонслужба, оскільки такий паспорт визнано недійсним.