Мабуть, єдиний мінус весняного відпочинку в Карпатах - це велика ймовірність, що в вашу палатку на лісовій галявині може постукати ведмідь.
У цю пору прокинулися ведмеді заклопотані збереженням потомства і будь-якого чужинця на своїй території сприймають як ворога.
- Територія в лісі у ведмедів розділена між собою, і вони її строго охороняють, - розповів "КП" в Україні "заступник директора з наукової роботи НПП" Сколівські Бескиди "Василь Приндак. - Тому будь-хто сюди ризикує стати жертвою звіра. За останні чотири року ведмеді кожен сезон атакували людей - це були місцеві жителі, які в цей же час збирають оленячі роги в лісах. Благородні тварини в лютому-березні скидають свою "корону", яку підприємливі селяни потім дорого продають як сувеніри. Причому, людей біда не вчить - на одного чоловіка в Майданському лісництві ведмідь нападав два роки поспіль. Добре ще, що смертельних випадків не було.
Збирачів рогів рятувало те, що на лісовий промисел вони вже йдуть без поодинці, а удвох-утрьох - так вони могли відволікати увагу ведмедя з себе на товариша, і поки той метався, встигали сховатися.
Втім, напоротися на клишоногого на узліссі шансів мало - ведмеді живуть в глибині, далеко від людських поселень. Щоб зустрітися з ним, потрібно пройти до десяти кілометрів від населеного пункту. Але є і урочища, де ведмеді живуть постійно. Головне, кажуть лісники, не переходити далеко в хащі, уникати лісових балок, де можуть гуляти ведмедики.
Вже тижні через три-чотири ведмеді заспокояться, і самі будуть бігти від непроханих гостей - ці звірі не люблять шуму і суєти. Всього ж на 35 000 га парку "Сколівські Бескиди" живе 26 ведмедів.
Дивіться відео дня про притулок для ведмедів на Закарпатті.