В Хусті міська влада відтепер зможе виділяти земельні ділянки містянам, які роками стояли в черзі, претендуючи на свій законний шмат землі.
Можливо це стало, завдяки тому, що у місті нарешті затвердили найважливіший документ у сфері містобудування.
Насамперед трохи передісторії. Рішення про розробку нового генерального плану Хуста прийняли ще у 2004 році. Перший етап розробки генплану - топогеодизична зйомка території - тривала більше року. Проте розробка генерального плану затягувалася через різні причини. Це і затримка у фінансуванні, і недостатність вихідних даних. Нові закони дещо змінили ситуацію. У 2012-му генплан Хуста був майже готовий, проте черговий новий закон безпосередньо про Генеральні плани населених пунктів, який вступив у дію наприкінці року, погіршив ситуацію. Тільки у 2014 році по закінченні розробки генплану містобудівна документація пройшла державну експертизу у Києві. Тож, окрім самого генерального плану минулоріч вдалося виготовити й історико – архітектурний опорний план, який є його невід’ємною складовою. Наприкінці минулого року Хуст нарешті отримав позитивний висновок державної будівельної експертизи. Депутати міської ради на сесії 30-го грудня готовий Генплан міста затвердили.
Згідно з новою містобудівною документацією, Хуст розширить і житлову зону для своїх мешканців. Це не може не радувати, адже хустяни з десяток років стоять у черзі за своєю законною земельною ділянкою. Таких наразі 1850. Тож міська рада пропонуватиме хустянам землю здебільшого в районі села Кіреші, а також ще у трьох мікрорайонах: вулиця Лісна (Бартуші), навпроти ДРСУ-92 та поблизу супермаркету “Барва” – про це повідомив нещодавно на прес-конференції міський голова.
М-Студіо