У Львові відкрили соляну печеру за зразком Солотвинської (ФОТО)

87
1

Її відкрили при Львівській міській дитячій лікарні. Діти і дорослі, що навідуються до неї, позбуваються не лише захворювань органів дихання, а й багатьох інших недуг.

Коли перед нами відкрилися двері соляної кімнати, від захоплення  перехопило дух. Ми потрапили у справжнісіньку печеру, пов­ну загадок, таємниць. Над головою звисають просто шикарні соляні сталактити, під ногами тихенько хрустить сіль, а перед очима стелиться легенький соляний туман. Незвичайне повітря відразу змушує дихати якось по-іншому. Куди не глянь, чого не торкнись – все зроблено із солі. Тут особливий мікроклімат.

– Оця стіна – із морської солі, під ногами – також морська сіль, а інша стіна – з солі, яку ми привезли із Солотвинських шахт, – розповів “Пошті” директор соляної кімнати Андрій Кучерепа. – Брили, що відділяють дитячий майданчик, також із шахт Солотвина.

За словами директора, цю соляну печеру зводили майстри, які будували такі ж у Польщі, Чехії. І повернувшись до Львова, запропонували звести таку і у нас.

– Раніше тут були складські приміщення, – розповів заступник головного лікаря з економічних питань Борис Алексеєнко. – Але коли до нас звернулися з пропозицією відкрити при лікарні соляну кімнату, ми охоче пішли назустріч і віддали їх в оренду. Адже сеанси такої терапії  допоможуть хворим діткам швидше одужати.

Ми завітали до соляної печери після лікувального сеансу для малюків, щоб не переривати їм лікувальних процедур. Одночасно у печері можуть оздоровлюватися 15 осіб. Сеанс триває 45 хвилин, а діток до трьох років приводять сюди хвилин на 15. Як твердить пан Андрій, відвідувачі вмощуються у зручні крісла, вслухаються у шум морських хвиль і за кілька хвилин засинають. А малеча, до якої не йде сон, прямує на дитячий майданчик, де її зачекалися іграшки. І під час ігор вдихає аерозолі солі, які мають оздоровлювальний ефект.

Мені не довелося бути у соляних шахтах Солотвина, але ця штучно створена соляна печера приємно здивувала. У ній підтримують відповідну вологість і температуру, різнокольорові підсвітки додають їй ще більшої привабливості, а головне, тут можуть поправити здоров’я і діти, і дорослі, що мають проблеми з дихальними шляхами, часто потерпають від простудних, алергічних та інших захворювань.

– Соляні кімнати – це добрий метод лікування, – каже лікар-алерголог Львівської міської дитячої лікарні Світлана Єфімова, – але це реабілітаційна терапія, яка сприяє відходженню застійної мокроти в легенях. Така терапія корисна для дітей, які мають бронхо-легеневі захворювання: хронічні бронхіти, хронічні обструктивні бронхіти, бронхіальну астму на стадії ремісії, але не під час загострення тощо. Кількість сеансів визначає лікар, все залежить від того, яку методику обрано (а вони є різні), як їх переносить дитина. Одним достатньо п’ять сеансів, іншим потрібно 10 – 15. Згідно зі світовими даними, таке лікування має позитивну динаміку, поліпшує стан дітей, сприяє доброму відходженню харкотиння, яке забиває дихальні шляхи тощо.

Здебільшого діткам, які мають ті чи інші  проблеми зі здоров’ям, призначають 10 сеансів соляної терапії. Перші два, як каже Андрій Кучерепа, для маленьких пацієнтів, що лежать у лікарні, безкоштовні, решта – платна. Один сеанс коштує  30 грн.

Науковці стверджують: ефективність оздоровлення за допомогою соляних шахт може сягати 99%. У соляного лікування, яке є натуральним методом оздоровлення, зовсім не зафіксовано побічних ефектів. Тож цей метод можна використовувати для лікування вагітних та малесеньких дітей. Таке лікування дозволяє зменшити медикаментозне навантаження, а нерідко й зовсім відмовитися від хімічних препаратів.

Про лікувальні властивості солі було відомо з давніх-давен. Ще у стародавніх монастирях монахи радили хворим із проблемами дихання йти в соляні печери, де вони дробили соляні валуни та вдихали соляний пил. Після таких процедур люди на деякий час позбувалися своїх недуг або й забували про них зовсім. У Європі соляне лікування вперше започаткували в середині XIX століття. Це сталося в Польщі. Один із тамтешніх терапевтів помітив, що ніхто з шахтарів соляної шахти неподалік Кракова не хворіє на астму. Саме в цій шахті у 1959 році відкрили соляну лікарню. У ній побувала українська делегація із Закарпаття, яка, скориставшись досвідом поляків, згодом на Солотвинській шахті відкрила відділення галотерапії. Лікарі тоді остаточно переконалися в ефективності оздоровлення, профілактики та лікування хворих в умовах мікроклімату соляної шахти.

Коментарі

Н
Наталя

Як звами можна звчзатися

Читайте також