У межах Ужгорода кілька десятків років зберігаються тонни хімічної отрути

7
0

у замурованому приміщенні!

Як уже повідомляло "Закарпаття online", в Ужгородському районі Закарпатської області спеціальна комісія провела повну інвентаризацію токсичних відходів. Як результат — на 10-ти підприємствах, в організаціях та установах району виявлено понад 31 тонну хімічних засобів захисту рослин.
Протягом двох днів комісія, очолювана першим заступником голови Ужгородської райдержадміністрації Адальбертом Ковачем, об`їжджала місця, де знаходяться ХЗЗР та визначала загальний обсяг отрути. «Щоб вивезти одну тонну отрути, — розповідає голова інвентаризаційної комісії Адальберт Ковач, — потрібно викласти 13,5 тисячі гривень. А таких грошей у районному бюджеті нема. Хоча за гроші району вже вивезено 15 тонн цієї гидоти, але все це - крапля в морі. Й дуже добре, що утилізацію небезпечних відходів буде проводити німецька фірма й на це виділено чималі кошти. Саме тому за розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації Олега Гаваші по всіх районах краю були створені комісії, за підсумками роботи яких інформація про стан зберігання ХЗЗР та їх кількість у дводенний термін «лягала» на стіл губернатора».
Те, що умови зберігання та стан отрути — поганий, знали всі члени комісії. Але побачене вразило.
По-перше, їдкий запах від отрут такий, що не завадив би і протигаз. Але він в`їдається навіть в одяг. По-друге, умови, в яких зберігаються токсини, вкрай незадовільні. Деякі взагалі лежать просто неба. Бочки - ржаві (не дивно, адже дата випуску — 1982 рік). Поліетиленові мішки давно розлізлися. По-третє, і це найголовніше: повна безвідповідальність і байдужість тих, кому належить увесь цей «скарб».
На об`єктах члени комісії стикалися з тим, що майже жодне складське приміщення, точніше старі висячі замки, не відмикалися ключем. Подеколи навіть знімалися двері, як у селах Худльово та Сторожниця. У Кам`яницькій Гуті взагалі пролізали в склад по-пластунськи, в Циганівцях лізли через вікно. Були, звичайно, й об`єкти, на які потрапити можуть усі бажаючі.
Але найскладніше підрахувати кількість та подивитися на стан отрути було все ж таки на нафтобазі в Ужгороді. Колишнє приміщення складу райагрокомплексу теперішні господарі просто замурували. Не залишили навіть віконця.
За попередніми даними, в приміщенні було близько 16 тонн хімікатів. Довелося робітникам «Комфортбуду» попрацювати спочатку кувалдами та ломом. І лише потім начальник сектору цивільного захисту Ужгородського райуправління ГУ МНС України в області Сергій Мартинюк крізь маленький лаз зміг потрапити всередину.
Та чи не найбільше вразило те, що більше 16 тонн отрути зберігається у межах міста. Неподалік —
водонапірна вежа, що забезпечує водою жителів багатоповерхівок.
Протягом двох днів комісія побувала у десяти селах, підрахувала кількість усієї отрути. А вже минулої п`ятниці на стіл губернатора лягла довідка, невеликий аркуш паперу, на якому - інформація про стан та кількість небезпечної отрути, що протягом більше 20 років отруювала довкілля. Що ж, роботу зроблено, нині черга за малим — звезти з цілої області усі ХЗЗР в одну місцину й перекласти відповідальність на плечі німецької фірми.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також