У Міхайловцях говорили про співпрацю бізнесу з третім сектором

10
0

Представники бізнесу, громадськості і влади зустрілися у словацьких Міхайловцях «без краваток». Зустріч у форматі «без краваток» у словацькому місті Міхайловці організував Карпатський фонд для представників бізнесу, громадських організацій і місцевих органів влади Словаччини та України. Йшлося про можливості співпраці цих трьох секторів для кращого розвитку громади.

На зустрічі були представлені останні тенденції та проблеми в галузі співпраці між підприємцями та неурядовими організаціями і місцевими органами влади. Учасники підняли тему корпоративної соціальної відповідальності та реальної практики у цій сфері. Зокрема, мова велася про участь підприємців у некомерційних проектах. Наприклад, чимало соціально важливих проектів ініціюють та здійснюють громадські організації, проте вони є неприбутковими, а отже, не мають коштів для втілення таких ідей. У цьому міг би допомогти місцевий бізнес, розуміючи власну відповідальність перед громадою. Фахівці зауважують, що така співпраця набуває все більшого поширення, хоча існують і певні проблеми. У Словаччині над цією проблемою працює спеціальний проект «Разом і відповідально».

«На нараді в Міхайловцях учасники підтвердили, що досвід співробітництва підприємців і громадських організацій дуже схожий в Україні та Словаччині. Пройде ще певний час, перш ніж ці два різні світи порозуміють один одного без посередників», — зауважила директор Карпатського фонду – Словаччина доктор Лаура Діттел.

Жваву дискусію викликала тема висвітлення співпраці бізнесу, влади і громадськості у ЗМІ. Власники газет і телеканалів у таких матеріалах інколи вбачають приховану рекламу, очікуючи за оприлюднення позитивних справ оплати за рекламними розцінками. Проте, фахівці Карпатського фонду, провівши спеціальне дослідження законодавства, довели, що згадування у ЗМІ, за чиєї підтримки відбулася та чи інша благочинна справа, не повинне вважатися рекламою.

Директор Карпатського фонду в Україні Руслан Жиленко розповів, що на Закарпатті вже є приклади співпраці підприємницького сектору із громадськими організаціями. Організатори зустрічі наголосили, що саме за такою співпрацею — майбутнє, адже міжнародні фонди все менше фінансують проекти українських громадських організацій, натомість ми самі мусимо шукати можливості для покращення життя на батьківщині, із залученням місцевих ресурсів. «Ніхто чужий не прийде до нашого регіону і не принесе гроші для вирішення наших проблем, тому слід допомагати самим собі. У цьому полягає, зокрема, соціальна відповідальність як бізнесу, так і влади та журналістики», — підсумував Ян Френа, наголосивши водночас на необхідності вироблення єдиної стратегії співпраці названих секторів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також