У Міністерстві освіти розповіли, що змінить реформа старшої школи: чи залишаться початкові школи і гімназії

1050 4

У Міністерстві освіти і науки України розʼяснили, що змінить реформа старшої школи: які навчальні заклади залишаться та що зміниться для самих школярів.

Що змінить реформа:

Вибір учнями профілів і предметів / курсів. У місцевості, де живе учень, заклад освіти має пропонувати різноманітні профілі, а не лише гуманітарні.

Для впровадження реформи потрібно змінити мережу закладів освіти. Старші учні мають вчитися у великих ліцеях: що більше учнів на паралелі, то більше груп можна створити для вибору профілів і предметів / курсів. Тоді зʼявиться можливість запропонувати вчителям у ліцеях повне навантаження, а також забезпечити викладання профільних предметів / курсів. Також ліцеї будуть оснащувати потрібним обладнанням.

Найкраще, якщо ліцеї будуть відокремленими. Адже старшокласники потребують інших підходів, аніж молодші учні, а спосіб організації навчання може бути іншим (наприклад, змінні групи замість класів, вивчення одного предмета в межах семестру за модульним принципом тощо).

Що не змінює реформа:

Гімназії й початкові школи (1–9, 5–9, 1–4 класи) не закриватимуть. Проте пропонується змінити тип окремих закладів освіти. Деякі з них стануть ліцеями (навчатимуть переважно старшокласників), інші — гімназіями та початковими школами й збиратимуть дітей громади відповідного віку.

Початкова школа лишиться якнайближче до місця проживання дитини. Цю норму регламентовано законодавством, вона не потребує змін.

Мінімальну і максимальну кількість учнів у 1–9 класах. Мінімальна кількість учнів — 5, максимальна — 24 у початковій школі, 30 — у базовій.

Де будуть вчитися діти, які не зможуть продовжити навчання у своїй школі?

Розгляньмо кілька варіантів:

Дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка стане відокремленим ліцеєм (матиме тільки 10–12 класи). У такому разі учень зможе продовжити навчання в 1–9 класах в іншому закладі освіти своєї громади.

Дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка буде гімназією (матиме тільки 1–9 класи). Тоді учень довчиться до 9 класу в цій школі, а продовжити навчання зможе в ліцеї своєї чи іншої громади, закладі професійної (професійно-технічної) або фахової передвищої освіти.

Коментарі

Х
ха-ха

24 -ро в класі. При мацкальох у мене боло 45-ро. І кіби не макаренківська букова указка, то Маргарета Андріївна би уцапіла. Лупила так, аш порох з плечей ішов. А за пайси так тягла, шо звізди видко боло з туманності Андромеди. А лийніков по кісточках на пальцях….. 45-ть років пройшло…. От то бола мотивація. А тепер уже стріптіз треба танцювати, аби сопляки арийшли у школу. А батьки …. там основна проблема. Дома діти ростуть без ккижок, на гостинах бидло-батьки кртитикувуть усіх-усьо, а кіть на пуцвірінька не так побзирали, уже бере братків і іде на розборки з 40-к кіловов учитильков і давить…. Треба - 1-4 клас йиднакий для ушиткох. А дале ділити по здібностях. А пак після 9-го щи раз перебрати би ся тупуваті не плентали под ногами. І кіть дітвак пак на нмт набрав 103, і таких у школі много - комісію на перевірку школи!

Ч
Читач

Дiтей треба вчити, а не змiнювати назви навчальних закладiв

Читайте також